| popescumaria a întrebat:

As dori sa va cer un sfat..sunt clasa a 8a si imi place de un baiat.Am note foarte bune la scoala si nu m-ar "strica" un iubit. Faza e ca nu suntem in aceeasi clasa el fiind la celalata clasa..ne vedem doar in pauze iar de la începutul anului am inceput sa vorbim.I-am spus ca nu vreau prieten momentan deoarece imi doresc. In continuare note mari si nu vreau sa am de a face cu pb la scoala(nu il Cunoșteam foarte bine si nu puteam sa ii zic direct ca vreau sa fim impreuna)de la începutul anului imi tot spunea ca sunt frumoasa,de treaba, etc ❤️❤️❤️ Mereu ma lua in brate si o data m-a pupatlaughingNumai ca de ceva timp se poarta foarte rece cu mine:mereu cand vreau sa vorbesc cu el ma repinge, ma evita mai tot timpul..Nu e genul ala sa vorbească pe Facebook, dar ultima data cand i-am scris (adica azi) mi-a dat seen..Stiu ca suna ciudat, dar eu sunt tipa aia care e super directa si el la felhappye super frumos si e si de treaba doar ca nu stiu ce sa fac..cum l-as putea intreba ceva daca el ma evita sau imi spune ca vorbeste cu mine următoarea ora? ..va rog mult sa ma ajutați! Dau funda! Multumesc mult ca ati avut răbdare! Apreciez! Big up?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te evita pentru ca esti prea mica. Apropo, daca ai note bune la scoala chiar iti trebuie un iubit?

| popescumaria explică (pentru darrio2007):

Nu,doar voiam sa Menționez faptul ca notele mele sunt destul de mari si pot avea un prieten.Este de aceeasi varsta cu mine.

| UserulAnonim a răspuns:

Eu cred ca esti prea mica inca pentru o relatie, si zic sa-ti vezi de scoala. La varsta asta esti prea visatoare.
"i-am spus ca nu vreau prieten momentan deoarece imi doresc"
Logica zero laughing dupa felul cum scrii si cum te exprimi se vede ca asta nu e indragosteala, e doar admiratie.
Nu ti-o zic in nume de rau, dar daca ti-a dat seen, e clar ca te-a bagat in friendzone sau nici nu te vrea prin preajma.
Ai grija doar sa nu se foloseasca de tine, chiar daca te crezi directa, evident esti naiba. Lasa baietii draga ca ai timp de ei!

| popescumaria explică (pentru UserulAnonim):

"Deaorece nu imi doresc" voiam sa zic si faptul ca nu ma cunosti iti face impresia aceasta..Meh cu seenul mi-a trecut ca i am mai dat si eu dar altele la varsta asta au facut o deja si eu nu am avut niciodata un prieten, doar imi place de el. oricum mersi pentru ajutor

| LiveTheMoments a răspuns (pentru UserulAnonim):

Doamne dar ce averi toti cu replica "esti prea mica"?
Daca nu acum, când vreti sa isi faca si ea iubit, la înmormântare?
Fiti seriosi... Nu cred ca un iubit i.ar distruge notele.