| Aşkim2018 a întrebat:

Hei TPU, aveti vreo idee cat costa o intrerupere de sarcina? (o prietena de familie i-a mintit pe ai mei si pe barba-su ca fiusu a lasat-o pe una insarcinata si ca are nevoie de bani pentru avort dar banii erau de fapt pentru altceva, dar barbasu nu stie. Ai mei au aflat adevarul, dar barba-su nu si vreau sa il spun eu asta pentru ca nenorocita si-a permis sa isi bata joc de familia mea si sa ii minta. Are cineva idee? Dau funda happy

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Avortul chirurgical, chiuretajul manual (cu chiureta) = 450 - 550 lei; Avortul realizat prin aspirare (cu pompa de vid) = 500-600 lei,; avortul medicamentos = 500- 1000 lei.(chiar si 1500lei, in functie de clinica) Preturile pot sa difere de la oras la oras, sau in functie de regiune, insa nu foarte mult. De asemenea si de notorietatea medicului.

| vocea a răspuns:

In jur de 200 sau 300 de lei depinde de medic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vocea):

Cine ti-a spus ca e asa ieftin?

| vocea a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie medicul ginecolog atata mi-a luat cand am fost cu cumnata mea pentru intrerupere de sarcina, 300 de lei in Curtea de arges.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vocea):

Pai cum dracu'? Ca in general costa peste 500 lei
Ai nimerit tu bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 600 lei si 1.000 lei, nicidecum cum a spus Vocea