| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU... Cunosc un baiat de ceva vreme, il stiu de vreo 9 ani, dar de vorbit am inceput sa vorbim abia acum un an. Mie imi place de el, si lui de mine, insa nu suntem impreuna. Problema este ca ieri m-a chemat acasa la el cu motivul "m-am plictisit, ne uitam la un film ceva", apoi l am intrebat de ce nu iesim afara, iar el a raspuns ca cica "E prea frig afara, ia ti inima in dinti si hai ca nu se intampla nimic, nu iti fac nimic"(da da, clar). Mi a spus numele filmului pe care vrea sa il vizionam, iar eu i am zis ca exista filme si la cinema, apoi mi-a raspuns "hai, vorbim..stau sa ma rog de tine".
Eu am 15 ani, el are 18, mi am dat seama si singura deja ce vrea de la mine daca m-a cheamat la el, plus ca este mai mare si mna... Nu este prima oara cand imi face o astfel de invitatie, dar dilema mea este ca nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca nu vreau sa ma f** de la varsta asta, cu atat mai putin cu un baiat cu care nici macar nu am o relatie. Chiar daca sunt indragostita de el, prefer sa stau in banca mea si sa nu fac prostii.
Cum as putea sa il refuz politicos facandu l sa priceapa foarte clar ca nu imi doresc o relatie sexuala cu el?

4 răspunsuri:
| KittyElena17 a răspuns:

Eu spun sa nu mergi deoarece pretextul asta cu filmul acasa la el ma face sa cred ca el vrea altceva de la tine. Era mai bine daca te invita la un suc sau la o plimbare intr.un loc public pentru inceput. Totusi daca iti place de el, ai putea sa mai vorbesti cu el sa vezi ce intentii are, daca este un baiat serios sau daca a cautat lucrul acela de la tine. Oricum iti recomand sa nu mergi asa din prima la un baiat acasa. :*

| anonim_4396 explică (pentru KittyElena17):

Nu se postase intrebarea integral, am modificat-o acum

| DorinteleUnuiBaiatSimplu a răspuns:

Probabil ai deja jumatate din raspuns, in mod sigur ti-ai pus singura anumite intrebari.Parerea mea este ca un baiat plictisit si un film este o schema veche, despre care se fac multe glume pe majoritatea aplicatiilor de socializare. Prin urmare este evident, sfatul meu este sa fi prundenta.

| anonim_4396 explică (pentru DorinteleUnuiBaiatSimplu):

Nu se postase intrebarea integral, am modificat-o.