| Enache_Bogdan_1906 a întrebat:

De 3 zile vorbesc cu o fata, ea e cea mai frumoasa fata din şcoala. S-a indragostit de mine dupa ce m-a vazut pe coridor. Vorbim pe internet si ne intelegem foarte bine. Ar trebui sa imi fac griji? Sunt foarte multi baieti care o plac. Ce imi propuneţi?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Daca iti faci griji atentia ta va fi focalizata pe griji si nu pe relatia ta cu aceasta fata iar ea va observa aceasta. nimic nu este mai neplacut pentru o fata decat un baiat fricos si ingrijorat. fetele vreau barbati plin de incredere ori tu vei arata opusul.
am sa-ti dau un exemplu. daca mergi cu bicicleta si in loc sa te uiti in fata la drum tu te uiti la bicicleta unui prieten al tau intrebandu-te daca arata mai bine decat a ta risti sa dai intr-un gard.
asadar nu trebuie sa te preocupe in nici un fel ceilalti baieti. daca ea te-a ales pe tine inseamna ca nu o intereseaza ceilalti. altfel ar fi ales sa vorbeasca cu altcineva.
it propun sa te gandesti cum sa te simti cat mai bine cu ea si sa urmaresti sa duci relatia la un alt nivel. mai putin internet, mai multe intalniri si plimbari impreuna, gaseste momentul potrivit sa o saruti. asta trebuie sa te preocupe pe tine.

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Hihihi, nu stiu cum sa zic, dar lasati faza cu ''cea ma ifrumoasa/cel mai frumos" - ca suna penibil si disperat...
Daca ai atitudine ca barbat, nu de pampalau. Ia situatia in maini si impresioneaz-o cu originalitatea si inventivitatea ta [locuri interesante de vizitat, atitudine misterioasa si alte cele. Fetele de varsta ei sunt atrase de prostii din astea cu mistere]

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Mayar):

Daca fata e frumoasa apai e frumoasa si punct., nu e penibil in a spune asa ceva, sa inteleg ca esti o urata? laughing :O blushing

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E ok deocamdata frate, invit-o in oras la bere poate iese ceva

| RAY a răspuns:

Sa inteleg ca daca eu ma inteleg cu toate prietenele mele de la lucru bine toate sunt indragostite de mine? ne vorbim si pe net ca tine si la telefon, zici ca sunt lesbiene toate

| Dracoola a răspuns:

Este omenesc si firesc sa-ti faci griji mai ales cand ii vezi si pe altii roind in jurul ei. Eu ti-as recomanda sa fii lucid, s-o inviti in oras si daca te refuza, fara a alege impreuna o alta data de intalnire, inseamna ca nu-i interesata. N-ai de unbde sa stii daca s-a indragostit de tine, abia te-a vazut.

| missme99 a răspuns:

Pai ce am putea sa iti propunem?
Da-i inainte pana cand se infunda.
Oricum in adolescenta relatiile nu tin mult. Dar e frumos sa le traiesti. Ca dureaza o saptamana, doua, o luna, doua...nici nu mai conteaza. Cand o sa ajungi la 30 de ani o sa iti aduci aminte cu drag de perioada asta si o sa iti para rau daca nu acumulezi cat mai multe amintiri si experiente.
Suferinta oricum la varsta asta nu e ceva catastrofal.
Si in plus, te ajuta si la reputatie daca una din cele mai frumoase fete din scoala e cu tine, chiar si o perioada.