| Ioana_9117 a întrebat:

eu si cu prietenul meu ne iubim mult si am trecut prin multe impreuna dar in ultimul timp ne-am cam certat si s-a bagat cineva intre noi in fine s-a rezolvat dar el acum a zis ca mai bine terminam decat sa se mai intample ceva pentru ca s-a saturat sa ne tot certam sa se simta prost sa se intample mereu ceva si eu am tot incercat sa discut cu el.stiu ca ma iubeste mult deci ce sa ii zic pentru a-l putea face sa ramana cu mine, sa nu mai vrea sa terminam?

12 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Deci, dupa parerea mea tipul CHIAR VREA sa va despartiti. Deaceea cauta diverse "motive" gen "mai bine terminam, decat...", "m-am saturat sa ne tot certam..." (aici incearca sa te scoata pe tine vinovatawinking ), etc.

Pur si simplu s-a plictisit.si gandeste-te ca atata timp cat a aceptat sa se bage alt cineva intre voi (ca aia nu se baga, daca ala o respingea total) totul e clar :-J

Nu se merita sa mai alergi dupa el ca sa va impacati kiss Asculta de mine, daca te iubeste si te vrea inapoi te cauta el singur.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru NewSummer2013):

Tu esti dusa, simcer, de aia nu ai avut nici-o relatie serioasa, daca ai stii ceva de baieti aia ar fi ca ei urasc sa se milogeasca.
Ioana, asculta ce evelyn a zis si poti sa-ti iei adio de la relatie

| NewSummer2013 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

1 Nu iti permit sa ma caracterizezi.(tu, in calitate de ce... :-J )

2 daca am avut sau nu o relatie serioasa nu este problema tah

3 NU am zis niciodata "sa se milogeasca el de ea", asta nu se va intampla never oh go on Ci am zis "ca ea sa nu se milogeasca de el" pentru ca daca tipul o iubeste cu adevarat, va realiza ce a pierdut si se va intoarce singur (fara ca sa insiste ea pe langa el) Adica ce? E mai bine sa tot insiste asta pe langa el, iar el sa acepte continuarea relatiei de mila? Si s-o insele oricand, ca si asa pentru el nu mai conteaza? Ar fi mai bine? Nu.

4- Inainte de a mai comenta citeste cu atentie raspunsul precedent.

Bye.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru NewSummer2013):

Nu, numai ti-am spus de ce nu vei avea o relatie serioasa in urmatorii ani, atata tot.

| NewSummer2013 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

AM o relatie serioasa actual. Dar aceasta nu te priveste pe tine...si nici ce voi face eu sau nu in "urmatorii ani". Noapte buna. kiss

| NewSummer2013 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Oricum, eu nu-mi amintesc sa-ti fi cerut sfatul sau parerea... thinking, da-n fineh... good night

| NeimaginabilA a răspuns (pentru NewSummer2013):

Simcer, mi-e mila de iubitul tau. Atata incerci sa-l faci sa te vrea mai mult...

| NeimaginabilA a răspuns (pentru NewSummer2013):

Nb

| NewSummer2013 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

"Simcer, mi-e mila de iubitul tau. Atata incerci sa-l faci sa te vrea mai mult... "

Dar asta n-ai de unde sa stii uh, sincer fata, te trezesti vorbind asa in taina...

Ok..nb..in cele din urma

| NeimaginabilA a răspuns (pentru NewSummer2013):

Ti-am cerut parerea?
Ti-am spus ca-s o fata?

| NeneaGogu a răspuns:

Sa stii ca si o pauza e bine venita, incearca sa nu mai vb cu el o saptamana, vezi ce se intampla cand va intalniti dupa mica pauza, trebuie sa fi atenta la reactiile lui si atunci o sa-ti dai seama daca are ceva sentimente pentru tine

| Skeez a răspuns:

Incearca sa ii explici ca tu nu vrei sub nicio forma sa va despartiti si ca nu ai putea rezista unei despartiri ( aici chiar daca dramatizezi avand in vedere scopul pentru care o faci se poate trece cu vederea ) deci fa-l sa se simte vinovat saaaau fa cumva sa il atragi mai mult catre tine, sa nu mai vrea sa va despartiti adica,, lapte si miere,, cat mai mult timp, dar ca sa nu faci vreo greseala asigura-te ca nu are pe altcineva ( nu il intreba pe el si asa relatia nu este foarte stabila si se va supara daca gresesti)

daca mai gasesc ceva te anuntwinking