| anonimaanonimaaaaaa a întrebat:

Hei TPU, ma puteti ajuta va rog? Luna trecuta am facut dragoste in a3a zi dupa menstruatie, ziua a7a de la prima sangerare. Contactul a fost finalizat dar exterior,nu in mine iar acum am dureri de sani si foarte usoare de burta. Pot fi insarcinata? Mentionez ca aceste simptome le am de obicei inainte de menstruatie, dar am vrut sa fiu sigura.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte mica de sub 3-5%, acest procent poate creste la 10-15% doar in cazul unui ciclu menstrual scurt de 24-25 de zile insa cu conditia ca sexul sa fie finalizat prin ejaculare in vagin. Simptomele premenstruale apar DOAR in cazul in care nu exista o sarcina fixata prin NIDATIE in UTERUL tau si organismul se pregateste sa expulzeze prin menstruatie ENDOMETRUL devenit inutil. Aparitia simptomelor premenstruale anunta negresit ca producerea menstruatiei urmeaza sa inceapa in urmatoarele cateva zile. Multa sanatate

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Probabilitatea de a fi gravida este 0/