| didi199 a întrebat:

Hei TPU.scuze categoria.deci.tocmai am terminat de citit toate cartile lui mihail drumes( autor dupa caree sunt moarta) si as vrea sa incep tot ceva de genu operelor lui mihail.am cautat pe net ceva ,dar tot ce am gasit au fost opere scrise de autori straini.si eu nu vreau asta.va roog ajutati-ma.funditaaapuppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Iti recomand"Intoarcerea fiului risipitor"de Radu Tudoran"si"Arta conversatiei"de Ileana Vulpescu.
Sunt doua carti absolut superbe, doua lectii de iubire si de viata.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauta Cella Serghi,"Panza de paianjen" si "Mirona",cele mai cunoscute, le vei adora, crede-ma!

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Salut greece! Uitasem de Cell Serghi.Sa-mi fie rusine 5 minute.
Daca ar stii copii astia cum faceam noi rost de carti...
Le citeam, iar a doua zi la scoala, schimbam impresii intre noi.Aflam de la unul si de la altul despre ce carti bune sa mai citim.Nu ca in vremurile astea, cand pustanii schimba"alte impresii"intre ei.
Eh, au fost vremuri grele dar frumoase.

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

Nu traiesc in trecut,dar nu pot sa nu regret frumusetea, masura si sinceritatea acelor ani, ai dreptate...happy

| foxsilver a răspuns:

Iti mai recomand si"Maitreyi"de Mircea Eliade.