| Alice257 a întrebat:

Unui baiat ii place de mine si vorbim de ceva timp dar eu nu stiu inca daca il plac pentru ca nu ne-am vazut niciodata sau cel putin trebuia sa ne vedem acum 2 zile. El este din alt sat si a venit sa ma vada dar eu nu iesit si nu am niciun motiv chiar nu stiu de ce nu am iesit. El e putin suparat pe mine si ma simt foarte prost, as vrea sa ma revansez cumva fata de el dar nu stiu cum. As vrea sa ma ajutati cu niste idei.

3 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Daca nu "stii" daca il placi inseamna ca nu l placi.
Atunci cand te bagi intr o relatie ar trebui sa ti placa totul la persoana respectiva si in general sa ti placa asa cum e el pe plan intrinsec, nu sa l placi pentru ca e fat frumos, 1.90 si e culturist
Daca i ai acceptat invitatia si nu ai aparut inseamna ca esti vinovata si trebuie sa ti ceri scuze, daca nu atunci ii spui clar ca nu l vrei
Daca si a facut planuri cu tine si tu nu l placi cea mai buna idee ar fi sa i intrerupi planurile ca sa nu ti bati joc de el (ceea ce simt in relatia voastra este sentimentul de mila, asta n are ce cauta intr o relatie)

| Alice257 explică (pentru immortalfaith):

Mi-am cerut scuze de multe ori dar vreau cumva sa ma revansez si nu stiu cum.

| immortalfaith a răspuns (pentru Alice257):

Ti am spus, paraseste l