| kaileemckenzie a întrebat:

Heii!batting eyelashes Am aflat acum cateva zile ca baiatul pe care il plac de foarte mult timp, ma place si el.As vrea sa fac ceva, adica stiu asta de aproape 1 saptamana si ma rog sa vina el la mine, dar in zadar.De aceea m-am gandit sa fac eu ceva.Problema este ca ii un pic mai greu pentru ca el are ore de la 8 si eu de la 12 si ne vedem numai 5 minute in pauza mare, adica cand vin eu la scoala.
Precizez ca acest baiat este mai mare si este in clasa cu sora mea si este mai timid asa am auzit de la prietenii lui (sincer nu se prea vede ca ii timitd. whistling ) si nu as vrea sa ma duc la el si sa il salut asa dintr'o data pentru. ca am vazut ca reactioneaza mai ciudat la saluturi de la persoane cu care nu vorbeste.
Vreun sfat ceva? puppy dog eyes
Multu' big grin!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata care place un baiat trebuie sa faca in asa fel incat sa fie in anturajul lui, sa fie vazuta. In aceste conditii, daca baiatul este interesat de ea va incerca sa intre in vorba cu ea, va incerca sa o curteze. Daca nu, nu. Nu poti obliga pe cineva sa-i placa de tine. Daca vrei sa simplifici lucrurile, roaga pe sora ta sa te puna in legatura cu el. Asta nu inseamna insa ca sansele tale vor creste, dar de multe ori metoda da roade. Depinde ce interes are fiecare. Bafta!

| Adriana007 a răspuns:

Pai in primul rand ai spus ca nu prea se vede ca e timid. de exemplu nici eu nu sunt timida. cu persoanele pe care le cunosc si cu care imi petrec majoritatea timpului.dar cand apare un personaj nou..pe care il si plac. nu mai sunt in stare sa scot 2 cuvinte corecte pe gura laughing.Si acum in legatura cu sfatul. Pai in alea 5 minute cand va vedeti la scoala spune-i si tu sa vina putin si iti iei inima in dinti si il intrebi daca seara dupa ce iesi de la scoala tu e liber sa iesiti sa va plimbati putin ..si daca accepta inseamna clar ca te place si el. Si asa..seara cand va vedeti vorbiti, radeti. mai spui tu o gluma daca vezi ca intervine un moment de liniste. si dca nu se intampla nimic in seara aia stai linistita. mai iesiti asa de cateva ori si sigur o sa iasa ceva big grin. Alta idee ar fi sa ii ceri nr de telefon ..tot in alea 5 minutelaughing si sa vorbesti cu el prin mesaje. buna ce faci. nu stiu ce. vrajeli d-astea laughing si poti sa il intrebi prin mesaje daca e liber intr-un weekend. sa va vedeti big grin