| ioana2200 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat...
Pana acum o saptamana am avut o relatie cu un baiat mai mare cu 3 ani decat mine...Acum din senin am aflat ca este intr-o relatie cu o colega de clasa, totul este prea ciudat pentru ca pana acum ei nici macar nu se bagau in seama. Prietenii lui spun ca ar fi vorba de un pariu, ca el inca tine la mine si inca mai simte ceva.
As vrea sa ma sfatuiti si pe mine, despre cum as putea sa-l fac sa se intoarca la mine, pentru ca simt ca inca ne iubim si ar fi pacat sa uitam asa de repede ce a fost intre noi...

12 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Pariu sau nu, nu ar trebui sa fac asemenea lucruri! Este o tampenie! Daca iubesti din inima, nu te mai intereseaza de tine insuti, ci de persoana pe care o iubesti, sa o multumesti cat mai mult, sa o faci fericita si sa nu o dezamagesti! Este o explicatie stupida, vrea sa te induca in eroare draguto, iti sugerez sa te desparti de el, nu se merita sa suferi dupa un asemenea baiat. Ceea ce simti tu draga, cum ca el te-ar mai iubi este fals, scuza-ma ca-ti zic asta, dar vreau sa te ajut si sfatul care ti-l dau este sa te desparti de el deoarece asta sigur nu e pariu, e doar o scuza penibila. Si chiar daca ar fi, s-ar putea retrage oricand, astea sunt lucruri de copii mici ( ma rog, nici nu stiu ce varsta aveti, dar daca aveti peste 14 sau 15, atuncea puteti sa ganditi ).
Iti doresc mult succes, sper sa-ti deschizi ochii si sa faci decizia cea corecta!

| NatureSelf a răspuns:

In cazul vostru, am vazut sute de cazuri pe TPU si putine erau probleme ale maturilor. ce e cu voi v-ati plictisit de copilarie? parinti vostri stau cu mainile-n sani? Pentru a realiza o ralatie ai nevoie de, ambitie, rabdare, sinceritate, si sentiment reciproc, sa nu vorbesc de concepti. Intelegi?

| NatureSelf a răspuns:

Deci ca sa realizezi o relatie, ai nevoie de vointa, si intelegere. O relatie nu e complicata, dar in ziua de azi e greu de intretinut.

| ochiverzi91 a răspuns:

Daca te mai placea te cauta pe tine, nu pe colega de clasa. Vezi-ti de viata ta, nu te merita!

| Alysée a răspuns:

Tinteste mai sus...winking
pur si simplu.
daca te rea inapoi o sa te caute pentru ca in cazul de fata doar el a gresit.kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa realizezi ce fel de persoana e el, pentru ca un om care te iubeste nu te lasa pentru alta, nu e mai important un pariu decat tine.Nu esti importanta pentru el si sentimentele lui nu sunt adevarate si puternice,nu ii pasa de tine,a fost doar o atractie asta e clar. Daca l-ar fi interesat de relatia voastra ar fi realizat cel putin ca e gresit ce face,si se vede ca e si un imatur,si in nici un caz nu ar fi renuntat la tine, o persoana la care ar tine, pentru una care i-ar fi indiferenta.Deci gandeste si tu situatia si nu mai fi credula si imatura,cantareste lucrurile si vezi ca nu merita,uita-l si tu si nu mai crede in vorbele altora,da-ti valul jos de pe ochi daca vrei sa iti dai seama cum sunt baietii,pentru ca sunt perversi. Daca el vrea sa uitati ce a fost si deja e cu alta,ar trebui sa il rasplatesti si u cu aceeasi moneda,nu neaparat sa fii cu altu,dar sa-i arati ca nu-ti mai pasa de el,ca deja prezinti interes pentru altii ca flirtrezi,ca iti traiesti viata linistita fara el si nu suferi. Daca ii arati ca te doare,atunci el va continua sa isi bata joc de sentimentele tale, baietii nu se indragostesc de fetele care sunt prea moarte dupa ei, ci se plictisesc de ele.Treaba ta ce faci,daca vrei sa-l faca sa se intoarca la tine si sa regrete,desi eu zic sa realizezi ca o persoana ca el nu merita,atunci trateaza-l cum merita,cu indiferenta,raceala si pune o distanta intre voi,vorbeste cu altii baieti si arata-i ca placi pe altii,iesi si distreaza-te,nu fii atenta la el, nu il baga in seama, fa-l sa-i para rau ca a renuntat la tine.

| Liviucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mai faci? Miss you! }; D{

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviucu):

Poi multe lucruri,in general incerc sa fac lucruri noi, sa-mi fac existenta mai interesantahee hee.Azi am fost la munte, aseara la karaoke.Saptamana trecuta prin craiova.Ma simt si eu binebig grin.Ai dreptate nu am mai vorbit demult, m-am mai uitat pe aici de tine, dar am fost cam ocupata.Tu ce mai faci?

| Liviucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite lucrez de zor la ceva drăguţ. Daca iti arat o sa fii mandra de mine. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviucu):

Despre ce e vorba?

| AndreiSYLAR a răspuns:

Scurt si la obiect iti spun daca tinea la tine cu adevarat nu facea ceea ce a facut! Sunt baiat dar nu sunt ca majoritatea multa lume imi spune asta din ce ai spus tu acolo mai sus imi dau seama ca pentru el nu ai fost decat o portita catre aia sau doar o curiozitate!

| Konvict a răspuns:

Parerea mea e ca al trebuie sa il parasesti, nu se fac pariuri din astea.