| Adina1821 a întrebat:

Sunt un pic nelamurita si as vrea un sfat de la voi.
Luna trecuta am avut menstruatia pe 13.11 si am avut-o normal si la ovulatie am facut-o neprotejat cu ejaculari inauntru. Eu si cu sotul meu ne chinuim de aproximativ un an sa facem un bebe. Imediat dupa perioada ovulatie am avut crampe abdominale si dureri de burta in zona pelvina si usor usor au cam aparut simptomele de sarcina, mi s-au intarit sanii mi s-au accentuat venele de pe ei, s-au mai inchis la culoare si am stari de greata, de voma si pofte. De exemplu as manca o ciocolata si dupa ce mananc oricat de putin mi se intoarce indiferent de ce as manca.
Luna aceasta mi-a venit menstruatia tot pe data de 13 dar a tinut fff putin 3 zile si nu a curs incontinuu decat in prima zi si deja din a doua zi usor usor se oprea si cat am fost la menstruatie m-au mancat foarte tare sanii si am uitat sa mentionez ca pe data de 11.11 inainte de menstruatie am facut un test de sarcina ce a iesit negativ. Voi ce credeti sunt insarcinata sau nu? Multumesc

3 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Mai fa-ti un test de sarcina si ai grija sa respecti ce spune in modul de utilizare, in special la timpii de asteptare. Ai grija ca linia de test apare foarte repede si mai clara fata de a doua linie care apare mai stearsa si cu intarziere. Si incearca sa te relaxezi, facerea unui copil nu trebuie sa o iei ca un job cu norma intreaga sau o forma de stres!

| Adina1821 explică (pentru simpluone):

O sa repet testul pe 20 luna aceasta sa vad ce iese... eu sunt genu de persoana care se streseaza din orice si va trebuii sa scap de acest obicei

| eugeniu2020 a răspuns:

Este o clinica in Ucraina, orasul Kiev, acolo daca mergi iti face invitro si 1000 % ramai gravida, succes!