| anonim_4396 a întrebat:

Heii, iaraa o sa va intreb in legatura cu fostul meu prieten.big grin Spee ca nu ii o problema.big grin

Deci acum cateva zilee m-am dus acolo dar nu la el ci la o prietena care e cu el in clasa, si el a venit la mine si a stat acolo a vorbit cu mine etc, si cand am zis ca plec ca se suna si eu deja am si pornit dar el mo prins de mana si cand m-am intors el mo sarutat, a zis ca l-a luat valu..Si nu stiu aveaa o fataa ca a avut emotii si tot isi cerea scuza si i-am zis ca nu are nimic.Iar dupa asta am mai vorbit ne-am ras parca am fi fost prieteni dar stiti tot a fost acolo sentimentu ala ca il iubesc ca pe un iubit si tot si am vorbit despre asta si cu el si a zis ca si el la fel simte, si ca ii dor sa ma sarute sa ma tina in brate etc... Si am mai vorbit si ne-am dat seama ca toti scot niste barfee si tot.

Ieri ne-am certat putin dintr-o ceva prostiee...Iar astazi a venit pe la 12 la scoala si eu cum eram pe corior si cand am vazut ca vine m-am dus in clasa si am trecut pe langa el cu capul aplecat mo durutt rauu ca asa ne-am comportat, iar in clasa m-am pus pe ganduri si am zis ca trebuie sa par puternica sa nu arat ca ma doare, si m-am dus dar el nu era pe coridor ci in clasa iar inainte de 1 mi-a scris un mesaj ca in pauza vrea sa imi arata ceva si ca sa ma duc pe coridor acolo la ei, si eu i-am raspuns ca bine. Si sa sunat si eu am iesit afara si el a fost acolo si mo asteptat si toti de la el din clasa erau afara si ceilanti din celalante clase si cand m-am dus la el l-am intrebat ce vrea si el a inceput sa strige cu voce tare ca " Te iubesc!", si toti erau cu ochii pe noi si el mo sarutat...
Eu am ramas fara cuvinte..si nu prea am mai zis despre asta nimic adica am incercat sa schimb subiectu iar el si trebuia sa plece pentru ca avea mate si cum nu a vrut sa ia la mate 4 a fugit..si cand am zis ca pai de ce pleaca si el a zis ca " Mai bine o absenta decat un 4 si sa raman corigent". Na si a plecat si nu chiar nu stiu ce sa facc.sad Adica in prinivta relatiei noastre, stiu voi ati spus ca sa renunt.dar credeti-ma ii ff greuu mai aless ca nu putem sa stam fara sa vorbim intr-o zi si altele..Si amandoi nu suportam cand ne certam si in ziua aia mereu suntem nervati cu toti strigam etc..Intro zi la scoala eram nervoasa si eu si el si pe un singurr baiat amandoi am strigatt si tot si el ne-a zis in fataa sa terminamm, va dati seama baiatul ala deja s-a saturat.laughing
ziceti-mi ce sa facc? Nu vreau sa renunt la el si nici nu pot.sad Si dupa aia prieteni? Asta ii cam asa deparca singura mi-as baga un cutit in mine in inima mea..Cum as putea sa fiu doar "prieteni" cu baiatul pe care il iubesc? sad

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca il iubesti nu inteleg de ce vrei sa fiti doar prieteni... vorbeste cu el si lamuriti problema si nu va comportati ca doi prostuti indragostiti

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Pff a facut un gest foarte curajos sa zic asa si foarte frumos, mai rar vezi un baiat ca striga in gura mare 'Te iubesc!' si de fata cu lumea, pe parcursul vieti am invatat ca dintr-o prietenie este usor sa se ajunga la o relatie dar dintr-o relatie la prietenie este foarte greu pentru ca nu poti sa te abti te lupti cu tine insuti in zadar, parerea mea ar fi sa vorbesti cu el sa clarificati anumite lucruri care va deranjaza si poate veti reusi sa va impacati.Iti urez mult succes!

| EvelinutzaEvelinEvelinaEvelaynEvelineEvelinEve a răspuns (pentru supradozadenebunie5):

Paii ti-am ascultat sfatu sa incerc sa clarificc anumite lucruri si uite ce s-a intamplat astazi...sad Am incercatt astazi sa vorbesc cu el dar nu stiu sa comportatt diferitt mai retras nu prea m-a bagat in seama si cand i-am zis cei baiu el a zis ca nimic..Am ziss ca vreauu sa vorbesc cu ell si sa fiee atent (asta de aia am zis pentru ca nu s-a uitat la mine s-a uitat in alta parte) si nu sa uitatt si atuncea eu m-am nervat si am zis ''bine vad ca nu esti atent''..Si era o prietena de-a mea care e cu el in clasa si l-a intrebat ce are da el a facut cu capu ca nimic si atuncea eu m-am saturat si am zis ca plecc..Si am plecat si cand in fata clasei noastree am fost am vazut ca el a zis ceva la colega ei Aly. Si dupa aia s-a uitat la mine cu niste ochii tristi si eu m-am uitat in joss nu mai m-am uitat catre el..Si dupa asta cand eram dejaa pana peste cappp am vrut sa ma duc la el in pauza si sa facc ceva oricee, darr nu am putut pentru ca el a plecat...sad Spune-mi / spuneti-mi acum ce sa facc? sad Iar acum seara cand am vb l-am intrebat ''ce ai?'' da el ''nimic'' si i-am zis ''bun at daca acum nu ai nimic at zi ce ai avut la scóala cand eu am vrut sa vorbesc ceva cu tine'' si el a zis ca ''nimic''..Si i-am zis dupa un timp ''nici nu te intereseaza ce am vrut sa vorbesc cu tine? '' si el a zis ca ''nu''si dupa asta a trecut cateva timp si mi-a zis ca ma iubeste si am zis ca si eu il iubesc dar sa comportat astazi altfel si parca simt ca se departeaza de mine si peste 2 minute el a iesit de pe mes si pana acum nu a intratsad

| supradozadenebunie5 a răspuns (pentru EvelinutzaEvelinEvelinaEvelaynEvelineEvelinEve):

Nu stiu ce sa zic din cate observ eu are o anumita retinere cand este de fata cu alte persoane, imi pare sincer rau sa iti spun asta dar te-ai gandit vreodata ca pate el nu stie ce inseamna cuvintele 'Te iubesc ' si doar se joaca cu sentimentele tale, poti sa incerci sa fi si tu ca el cu toate ca pare greu dar incearca sa fi mai indiferenta cu el sa ii dai raspunsuri cat mai scurte poate asa isi va da seama de ceea ce a pierdut si te va cauta el pe tine sau exista si varianta aia ca poate asta isi doreste cu adevarat, poate am fost un pic cam dura cu tine acum dar eu asa vad lucrurile din ceea ce mi-ai spus tu acum.

| EvelinutzaEvelinEvelinaEvelaynEvelineEvelinEve a răspuns (pentru supradozadenebunie5):

Nu staii linistitaa nu ai fostt dura cu mine. Eu iti chiarr mulutmesc ca iti spui parerea mersii multthappy :* Ieri seara dupa ce ti-am raspuns a intrat pe mes si am inceput sa ne certam si astazi nu a fost la scoala si am incercat sa il sunn darr el mi-a inchiss in fataa. Sa sti ca chiar si eu m-am gandit ca sa fiu si eu asa cum el mai indiferenta. Si asa o sa si fac sa vadd ce o sa poata sa facaa.

| GeorgyGirl a răspuns:

Crede ma ca prieteni odata ce atri fost iubiti nu puteti ramane eu sunt cu un bait acum si ma gandesc inca la fostul il iubesc chiar dar prieteni nu am putut ramane asa ca mai bine nu mai vorbim dar eu inca il iubesc si stiu ca si el de la prietenul lui cel mai bun dar nu ne putem impaca pentru. ca acum e prea tarziu...cine stie in timp...deci sa nu faci prostia ce am facut-o eu sa te desparti de el si sa crezi ca poti fi cu altul ca sa te faca sa uiti pentru. ca atata timp cat il iubesti mult nu il vei uita asa mai bine singura un timp sau nu il parasi mai asteapta!