| bluebuble a întrebat:

Heii! il cunosc pe prietenul meu actual de vreo 2 ani timp in care am tot stat si ne am tot despartit din fel si fel de nimicuri.Acum,am fi foarte fericiti impreuna daca nu ar exista o mica mare problema..parintii mei.Ei nu sunt de acord cu aceasta relatie mai ales tata care mi-a si interzis sa mai vorbesc cu el(toate lucrurile care mi s-au intamplat au facut in asa fel incat tata sa si faca o parere foarte proasta despre el)De facut cunostiinta nu am de gand sa le fac pentru ca mi-e frica ca ar iesii un scandal..Eu nu mai stiu ce sa mai fac deoarece m-am saturat sa ma tot ascund si sa ii tot mint, pur si simplu nu mai suport dar alta solutie nu am gasit.

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Parintii nu au dreptul sa se bage in viata ta, pot sa nu il suporte pot sa il jigneasca de fata cu tine ( nu cu el pentru ca nu e politicos) dar nu iti pot interzice sa numai vb cu el pentru ca e viata ta...nu a lor...in schimb acum depinde si de tine daca tii la baiatu asta si vrei sa mergi in continuare cu el, daca nu vrei sau crezi ca o sa se termine curand mai bine pui punct si aplanezi si conflictul cu parintii tai (pana la urmatorul baiat), spune-le parintilor tai ca doar la romi(no offense) parintii aleg barbatul sau femeia pentru copii lor (dupa avere, normal). Toate cele bune, si sarbatori faine.

4 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Cati ani ai?

| bluebuble explică (pentru JustRoxanne):

15..si da stiu este o varsta destul de mica prietenul meu are 20 si este si asta un motiv pentru care parintii mei nu il accepta.

| DDoctorita a răspuns:

Stii, cel mai bine e sa mergi cu Adevarul inainte!
Daca tii atat de mult la el, si el la tine, sa nu intervina absolut nimeni intre voi, nici macar parintii. De ce? Pentru ca tu vei sta cu el, nu ei!

Multa bafta! happy

| lavinutsa a răspuns:

Asuma-ti riscul.
asta este daca vor bine, daca nu iar bine nu vor trai ei cu el ci tu. tu stii ce e mai bine pentru tine