| kitti009 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.am 16 ani si un tata foarte exigent.nu ma lasa sa am un iubit.eu m-am atasat de un baiat cu care vorbesc foarte des...si s-ar putea sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna si nu stiu ce sa-i raspund. daca ii spun NU nu o sa fiu eu bine si daca ii spun DA din nou nu o sa fiu fericita pentru ca va trebuii sa-l mint pe tata.am mai avut si alti prieteni pana acum iar tata a aflat de ultimul meu prieten si a iesit un scandal monstru.stiu ca tot ce face o face pentru binele meu dar nu mai suport spune ca nu sunt destul de mare ...si ma doare ca nu ma cunoaste destul de bine incat sa-si dea seama ca stiu sa ma protejez si sunt atat de naiva incat sa permit ca cineva sa profite de mine.am incercat sa vorbesc cu el dar nu ma asculta.cum sa-l convin sa accepte ca am 16 ani si sunt destul de mare sa am prieten pentru ca m-am saturat de toate certurile. ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| Ioana380486 a răspuns:

Crede-ma ca asa sunt toti tatii fetelor! explica-i asa : tata, sunt fata, am nevoi, am o varsta, am nevoie de cineva in viata mea, ai incredere in mine ca se va atinge nimeni de vreun fir de par de al meu pentru ca nu e normal ca la 16 ani sa nu am pe cine pupa si eu. voi veni la ce ora vrei u acasa, nu voi face nimic rau, si promit ca va fi unul cuminte si care ma va face fericita. dupa mine, daca ii zici asta, nu are ce sa mai zica, pentru ca toti parintii vor ca fetele lor sa fie fericite. incearca si raspunde-mi te rog sa vad daca merge. pupiciiii

| kitti009 explică (pentru Ioana380486):

Mersi mult Ioana.o sa incer sa vorvesc cu el si o sa.i explic. apoi sa -ti spun cum a mers.multumesc inca o data.

3 răspunsuri:
| Cosmin1095 a răspuns:

Pff, mama ta ce parere are despre asta adica despre ce face tatal tau normal ca nu e ceva normal sa faca asa dar asa sunt uni parinti mai grijuli probabil si din cauza ca esti fata dar in timp o sa isi dea seama si la 16 ani nu esti mica sa ai un prieten fa-l intr-un fel sa inteleaga asta incearca sa ii zici ca si el cand era mai mic facea asa si nu ii interzicea nimeni sau pune-o pe mama ta sa vorbeasca cu el dar ce-l mai bine ar fi sa ii zici ca si el a fost mic si nu ia interzis nimeni sa aiba o prietena.

| kitti009 explică (pentru Cosmin1095):

Mama este plecata la munca in Italia.ea nu mi-a spus ca nu am voie dar nici ca am.adica eu stiu ca este de partea mea dar tata o tine pe a lui.
si i-am spus ca el cand era de varsta mea avea o prietenea dar mi-a spus ca el era baiat.