| HyTeZz a întrebat:

Heii,TpU! am si eu nevoie de ajutor in relatie sad cum pot sa nu mai fiu gelos? adica cand o vad pe iubita mea ca vorbeste cu unu innebunesc ce pot sa fac ca sa scap de gelozie sad?

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Totul depinde de ea, și asta doar tu știi...ori e serioasă și trebuie să prinzi încredere în ea, ori îți faci o prietenă serioasă.

| SunnyDay88 a răspuns:

Sa te gandesti ca totusi dintre toti ea te-a ales pe tine si daca continui o sa te paraseasca.

in plus, tu ai impresia ca daca faci ca urangutanul in padure ea nu se va uita la altul sau ce?

daca crezi ca nu poti scapa de boala asta lasa-ti prietena libera. nu o atrage in jocul acesta bolnavicios si distructiv, ca nu vrei sa ajunga sa te urasca.

| e7d7n7 a răspuns:

Mai creşti.

| HyTeZz explică (pentru e7d7n7):

Pai bebelushule amk 19 ani sa vedem care trebuie sa mai creascawinking

| madalinamadu a răspuns:

Ai putea incepe prin a avea incredere in ea. Daca ea nu iti ofera mofive sa fi gelos ar trebui sa stai calm, odata ce te-a ales pe tine inseamna ca te iubeste.

| UngUrU777 a răspuns:

Gelozia asta inseamna ca esti egoist dar si ca o iubesti enorm! Tie frica sa nu o pierzi, Controleazate!

| Chuchk a răspuns:

Pai orice relatie ar trebui sa fie cladita pe principalele aspecte:incredere, dragoste, respect reciproc incerca sa indeplinesti aceste dorinte si ai sa vezi cat de bine o sa va mearga.Noroc porumbeilor