| alexutzaa09 a întrebat:

Heiii TPU! Stiu ca unora nu va place "lectura pe net" dar oficial sunt intr-o mare DILEMA! Imi place de un coleg de clasa de mult, mult timp.La inceput de an, cand ne-am cunoscut, ma tot tachina, ma intreba daca am prieten si eu i-am raspuns ca nuhappy si el s-a uitat la mine si mi-a zis "da` nu vrei sa-ti faci..adica sa stai cu mine" si dupa nu a mai zis nimic, am considerat momentul ca fiind o glumita.ok da baietica a continuat sa ma tachineze, sa ma ia in brate, sa ma pupe pe obraz si sa spuna prin clasa ca suntem impreuna.Dar de la un timp nu mai zice nimic,face acelasi lucru cu alte fete cand sunt in preajma lui, se mai uita la mine, cand am vorbit de excursii cu clasa zicea ca vrea sa ma duc doar eu cu el si tot felul de chestii.cel mai mult vorbim cand avem temelaughing atunci ma striga prin toata clasa.voi ce credeti? e doar un smecheras care se foloseste de mine, sau ma place un picut? Ok va puuup si astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-ti spun sincer,nici n-ai scris mult!
Povestea ta e draguta si problema ta si mai draguta!happy
Eu cred ca baiatul te place,dar se simte cam respins si se apara ca sa nu se trezeasca cu un mare refuz din partea ta.
Bineinteles,are in el bravada varstei si simte nevoia sa faca cunoscuta tuturor simpatia lui pentru tine,daca nu te-ar place deloc nu ti-ar da nici o atentie!
Ca a facut acelasi lucru si cu alte fete,poate fi o mica incercare din partea lui sa te faca "geloasa",nu stiu cat a reusit,insa,pentru ca nu-l prea vad inspirat.
In momentul de fata,mingea e in terenul tau si va ramane acolo cat timp nu-i declari nimic si continui sa te "joci" cu el,fara sa-i confirmi ceva.
Si, daca vrei sa te convingi singura daca e profitor sau nu, declara-i ca n-ai tema facuta si cere-i sa ti-o dea sau sa ti-o gaseasca pe undeva, e un mod simplu sa realizezi daca vrea doar temele tale sau ceva mai mult.
Dar raman la ideea mea, te place...happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un picut te place, dar nu esti singura. A aruncat si el undita si astepta sa vada ce prinde.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E chiar asa greu ca face asta doar ca sa pare interesant pentru ceilalti?