| RamonaE1997 a întrebat:

Hello! Am nevoie de un sfat, va rog frumos, sunt foarte confuza! De ceva timp, ies cu un tip. El are 26 si eu 22. Ne-am intalnit la o nunta (unde s-a dat la mine in ultimul hal), iar de atunci pastram legatura.Mi-a marturisit ca ma place, ca sunt sotia ideala pe viitor, doar ca el isi doreste sa mai "golaneasca" si ca nu este pregatit pentru o relatie. Totodata imi spune ca sunt o fata cum nu a mai vazut pana acum si ca nu vrea sa isi bata joc de mine, sunt o fata prea buna pentru el. Cu toate acestea, a continuat sa iasa cu mine, m-a prezentat si prietenilor lui. A spus ca sunt prea mica si ca el nu este obisnuit sa iasa cu o fata mai mica decat el, ca a stat numai cu fete mai mari decat el, doar ca ele vor copii si casnicie si el momentan 1 an, 2 nu isi doreste asa ceva. Oricum mi-a spus ca eu o sa imi gasesc barbatul ala demn de mine.Cand iesim afara, se uita la mine intr-un fel, "ma soarbe din priviri", ma mangaie pe maini si pe cap. M-a sarutat( eu am fost luata prin surprindere), doar ca nu l-am lasat mult sa ma sarute, m-am oprit, iar de atunci nu a mai incercat sa ma sarute si subliniez ca nu a incercat pana acum mai mult de atat. Eu am gresit ca i-am scris de mai multe ori, dar si el mi-a scris (el mereu a luat initiativa sa iesim), desi au fost zile cand nu mi-a scris. Totodata ma suna sa vada ce fac, pur si simplu. Sincer, incep sa ma indragostesc rau de el si nu stiu ce sa fac, pentru ca stiu ca nu poate fi mai mult de atat. Ce ma fac?!?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e om serios, vei avea viata grea cu el

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce cuvînt este golagească? Ce inseamnă? Sau ai vrut sa spui sa mai golănească?

| RamonaE1997 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, am vrut sa spun sa mai golaneasca.

| ywar a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am citit initial ca vrea sa se goleasca si ma gandeam ca e ceva fiziologic. happy

| RoCkKiD a răspuns:

Pai il placi? Daca da, nu vad de ce nu ai vrea sa te indragostesti de el doar ca daca tu vrei o relatie traditionala spune-i sa se hotarasca daca te vrea sau nu si transmite-i la ce te astepti de la el.

| RamonaE1997 explică (pentru RoCkKiD):

Da,il plac mult, chiar...dar el nu este dispus sa fie doar al meu.

| Violleta2022 a răspuns:

Din toate punctele de vedere, nu-i genul de barbat pe care sa ti-l doresti de barbat!
Ti-a si spus asta de fapt...ca vrea sa mai golaneasca, ca nu-i pregatit pentru o relatie, ca esti prea mica... ca nu-i de nasul tau, adica, tot, dar absolut tot ce ti-a spus este in felul uramtaor" te vreau la o tavaleala-doua, dar nu ma intersezi atratat, incat sa renunt la libertatea mea".
Sfatul meu, de mama si femeie trecuta prin viata este sa-i dai pace astuia si sa-ti cauti un baiat care sa te iubeasca si sa iti ofere si luna de pe cer, de drag.
Pe asta nu-l poti avea, ca nu va fi niciodata al unei sigure femei, sau nu are de gand prea curand sa fie doaral uneia.
Sincer, nu ai de ce sa te indragostesti de el, ca nimic din ce ti-a spus, nu-i bun sau atragator, pupatul lui si sorbitul din priviri, fac parte din arta seductiei, cu care te atrage atat pe tine cat si pe alte 5 fete, in acelasi timp.
Fii fata desteapta si cauta-ti unul, care sa fie doar al tau!

| RamonaE1997 explică (pentru Violleta2022):

Va multumesc pentru sfaturi, asa este, nu voi avea sanse sa fiu doar al lui, mai mult decat o aventura, nu poate sa fie sad

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei să fii fluturele ce arde la flacăra lui...

| RamonaE1997 explică (pentru mihai69):

Nu imi doresc sa sufar si sa isis bata joc...

| Andreeush a răspuns:

Lasă-l, de ce vrei să îți complici viața?
Ai spus că el nu este pregătit pentru o relație, acum eu te întreb pe tine, ce vrei de la el după tot ce ți-a zis?

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Bună. Din moment ce își dorește să mai golănească nu văd motivul pentru care să mai ieșiți sincer. Te vrea doar pentru sex chiar dacă nu a dat semne până acum. Eu în locul tău l-aș fi ignorat imediat după faza de la nuntă.

| RamonaE1997 explică (pentru Rux04):

Imi place mult de el ca om, dar se pare dupa cum spuneti, majoritatea, ca nu voi avea nicio sansa.

| LilPleito a răspuns:

Pe scurt, te vrea doar de o statie. E clar pentru toata lumea din sala ca niciodata nu vei reprezenta mare lucru pentru el, nicidecum nu vei fi "singura". Daca tu continui relatia asta, te superi sau nu, e o simpla dovada de prostie, prostie care va avea urmari.