| Smile4me4ever a întrebat:

Hello! Am o problema: Prietenul meu se poarta foarte aiurea cu mine. Face glume proaste pe seama mea! I-am zis ca ma deranjeaza acest lucru, zice ca numai face, dar incepe iar, pur si simplu ma bazaie in continuu. Eu nu suport deloc, ce sa fac? Face mai multa bazaiala cand e vreun prieten de-al lui in preajma, cand suntem doar noi 2 se poarta mai bine, in afara de bazaiala asta e foarte ok, ma ia in brate, ma saruta de fata cu ei, dar chestia asta o face si ma deranjeaza foare mult. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| 69CarpeDiem a răspuns:

Stiu cum e...si eu faceam la fel!
Doar vrea sa se dea "smecher" dar ca si mine cade de fraier.
Cel mai bine daca mai face uitate cu o fata indiferenta la el ca si cum te-ai uita la un gunoi si se va potoli.
Daca nu platestei cu aceesi moneda, iar daca nu ai simtul umorului despartete de el sau cauta o solutie.

P.S eu nu faceam glume proaste, chiar erau tari dar inca mai fac dar doar pe seama prietenilor si nu se supara.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai lasa si tu de la tine daca il iubesti, poate asa-i place lui sa te bazaie dar nu in sensul rau, o face din dragoste si ii place sa se de-a in spectacol in fata prietenilor

| Smile4me4ever explică (pentru mona):

Pai aia am facut. Dar azi chiar a exagerat si m-a facut sa ma simt foarte prost. Eu stiu ce zici, dar nici nu vreau sa ma las atfel calcata in picioare. El da, n-o zice cu rautate, o zice din simpatie fiindca el insusi a zis ca glumeste, dar totusi eu nu suport glumele care fac referire la mine si.

| franaru a răspuns:

Daca continua cu bazaiala iti recomand un plici. costa in jur de 10 lei la magazinul de mase plastice

| AndreeaPucca a răspuns:

şi eu am avut astfel de prieten până la un anumit punct când m-am săturat de această "bâzâială" căreia îi poţi spune şi "mişto".
eu am pus punct în momentul în care am văzut că nu încetează, mai ales în faţa prietenilor lui

| Estera123 a răspuns:

Pai prin lucrul asta le arata prietenilor cat de smecher este el. Una dintre solutii ar fi sa faci si tu glume atunci cand face si el. Dar daca nu te princepi, atunci spune-i sa faceti un partiu. Daca el nu va mai face glume pentru o perioada, tu ii vei lua ceva sau ii vei face un masaj etc, daca isi incalca promisiunea atunci el va trebui sa faca ceva.

| lucky_6605 a răspuns:

Nimic

| ilfenomeno18 a răspuns:

Parere mea este ca nu te iubeste si atunci cand este cu prieteni lui face misto de tine ca sa se dea mare (banuiesc ca glumele au tenta sexuala) iar cand sunteti singuri n-are de ce sa faca glume ca nu are cine sal vada si sa rada de tine mai bine ii dai papuci sau incepi si tu sa faci glume pe seama lui ca sa vada cu este

| Smile4me4ever explică (pentru ilfenomeno18):

Nu au tenta sexuala, mai degraba jignitoare. El zice ca doar glumeste, dar pe mine ma deranjeaza.

| ilfenomeno18 a răspuns (pentru Smile4me4ever):

Ti-am zis ai 2 variante ori ii dai papuci ori faci si tu glume pe seama lui sa vada cum e si atunci poate o sa te lase in pace

| CasaLocCo a răspuns:

Toti baietii suntem la fel.Incercam sa impresionam pe altii si nu ne mai gandim daca ranim aceea persoana.

| robo888 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat chestia aceasta! Eu i-am spus sa inceteze pentru ca ma deranjeaza si daca nu inceteaza ma despart de el si nu a mai continuat sa faca sa chum facea si la tine happy

| Nicolitza a răspuns:

Sincer sa fiu, nu cred ca el te prea iubeste, faptul ca face glume pe seama ta si apoi te saruta si se poarta frumos doar cind sunteti singuri arata ca el te crede o persoana usoara, pe care o poate sa o foloseasca cum vrea el, tu fiindu-i la picioare, stiind ca daca iti va zice sa il ierti, indiferent de greseala tu o sa il ierti, ca crede ca il iubesti.
Sfatul meu este: sa il dai la dracu si sa ii demonstrezi ca nu te merita si ca sunt baiesti care stiu sa pretuiasca adevarata valoare a unei fete, sper ca am fost de folos happy