| Serena2010 a întrebat:

Hello,guys!
Am inceput sa vorbesc online cu un baiat pe care l-am cunoscut mai intai in viata reala, fiindu-mi profesor la facultate(e doar cu 2 ani mai mare decat mine totusi).Lui i-a placut de mine,mi-a si spus asta insa nu am reusit niciodata sa ne intalnim, mereu a intervenit cate ceva si lucrurile au stagnat intre noi.Ne cunoastem deja de 3 ani,in timpul asta eu am avut alte relatii deoarece nu am avut nimic concret unul cu celalalt.Dar,de cateva zile am inceput din nou sa vorbim(tot online),din nou era cat pe ce sa ne vedem dar el nu a mai putut iar acum suntem din nou in acelasi punct, in incertitudine.Stim si e evident ca simtim ceva unul pentru celalalt insa nu inteleg de ce nu s-a concretizat nimic.Credeti ca nu depune el destul efort si ar trebui sa o las balta sau sa incerc eu sa fiu mai "evidenta" ca imi doresc ceva?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca sunteti deja la facultate atunci mai bine l-ai numi barbat, caci si tu esti femeie.Mi-e greu sa cred ca e doar diferenta de 2 ani intre voi. Daca nu v-ati intalnit pana acum probabil ca programul lui nu prea permite asta. Faptul ca va comportati ca niste adolescenti si nimeni nu ia atitudine pentru mai mult decat vorbit online e de semn destul sa mergi mai departe, din punctul meu de vedere.Fie asta, fie povestea e inventata.Tu stii.

| Serena2010 explică (pentru dullcat):

Nu e inventata, poate asa pare.
Sunt doar 2 ani, eu sunt in anul 6 la medicina iar el mi-a fost profesor in anul 3 la o materie.Este intr-adevar foarte ocupat dar chestia e ca nici eu nu am luat niciodata taurul de coarne sa ii scriu prima sau sa ii propun ceva.

| adrianbaico a răspuns:

Da

| Sobolanul6996 a răspuns:

Daca in 3 ani nu si-a putut face timp sa va vedeti, probabil e insurat si are si copii happy. Eu zic sa iti vezi de viata ta si sa il lasi