| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Acum ceva timp am fost îndrăgostită de un băiat, dar nu a vrut să fim împreună. Acum sunt intr o relație, nu mai am nicio treaba cu baiatul respectiv, dar ma mai gandesc uneori la el. Imi placeau conversațiile noastre, imi este dor de el. E normal sa simt asta? Imi iubesc actualul, dar nu stiu de ce ma mai gandesc la celalalt baiat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-ti iubesti prietenul atat vreme cat te gandesti la alt baiat, care nu da doi bani pe tine.
Cand iubesti cu adevarat, nu mai exista altcineva in inima si viata ta. Asadar, ceea ce simti pentru actualul iubit este probabil o simpla prietenie, nu dragoste.