| anonim_4396 a întrebat:

...Il plac... dar nu stiu daca sa-i spun sau nubig grin... poate ma fac de ras sau nu stiu...ma inteleg foarte bine cu el imi spune tot ce face el. El este in alta gascabig grin...in tp scolii vb cel mai mult cu el:X... ce sa fac?big grin

12 răspunsuri:
| emima a răspuns:

De ce sa te faci de ras atata timp cat il placi n8u cred ca va rade cineva de tine fai o invitatie in noras si bate apropo ca il place sftul meu asta este de ce sa nu-i zici poate atunci cand vrei u sa-i zici e prea tarziu
multa bafta

| juno a răspuns:

Si eu am fost in cazul tau. Exact aceeasi situatie. Dupa cum ai spus ca`ti spune tot ce face el asta inseamna ca te vede mai mult ca pe o prietena. Acelasi lucru l`am patit si eu... si crede`ma ca m`am simtit prost dupa ce i-am spus ca-mi place de el si el mi-a raspuns : "credeam ca suntem doar prieteni!". Intr`un final am acceptat chestia asta si am ramas doar foarte buni prieteni. La voi poate fii altfel situatia... nu stiu, dar in momentul in care te gandesti ce sa faci, poti sa iei in calcul si ceea ce ti-am spus eu. Eu zic sa incerci si sa-i spui. Si crede`ma ca se pot intampla doar 2 lucruri: sentimentul sa fie reciproc si sa ajungeti sa fiti impreuna, sau sa nu iasa asa cum ai vrut tu, dar oricum o sa ramaneti prieteni. Succeswinking

| missME a răspuns:

Stii...si eu sunt in aceeasi situatie, mai bine nu ii spune nimic, nici eu n-am de gand s-o fac pentru ca mi-e teama apoi sa mai dau ochii cu el si ma gandesc ca sigur nu va fi totul ca inainte, mai bine ramaneti prieteni deocamdata, asteapta sa vezi cum va mai intelegeti...si apoi poate poatewinking

Răspuns utilizator avertizat
| AllForOne a răspuns:

Ar trebui mai intai sa vezi daca te considera ca o prietena sau daca imparte si el aceleasi sentimente ca ale tale.Incearca sa-l tragi de limba pe ocolite.Si daca vezi ca simte ceva pentru tine spune-i ce simti.Succes!:*wave

Răspuns utilizator avertizat
| koxatu a răspuns:

Cel mai bine e asa sa'i spui ce simitbig grin si vei avea succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i acum pana nu e prea tarziuwinking bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi bine sa-i spui.bine.pregatita pentru un raspuns negativ. dar asta e. daca raspunsul va fi ''nu''. atunci, macar stii ca sunteti doar prietenihappysi asta simte el pentru tine. oricum.incearca sa-i spuiwinking ar fi cel mai bine...Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dac e o prietenie apropiata iti dai seama ca are si el sentimente pentru. tine. si incredere in plus din asta se pot naste mult mai multe >>>>

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie. :-s Suntem prieteni buni. S'au intamplat mult luccruri din care as putea spune ca ma iubeste cu siguranta... dar mi'e teama sa'i spun ce simt! toate prietenele i'mi zic sa'i spun ce simt. Dar eu ma gandesc ca poate nu ma place, si apoi vara... o sa'mi fie greu sa dau ocii cu el. Mi-e frica pentru ca ma fac de ras. Dar daca ma gandesc logic, cel mai normal ar fi sa'i spun! Dar mi-e rusine parcatongue fi tu mai desteapta si spune-i :*