| anonim_4396 a întrebat:

HELP! Buna. Zilele recente observ ca colegul meu de clasa des ma priveste. Anul trecut il placeam,i-am marturisit asta pe skype,dar pe timp de vara mi-am pierdut simpatia catre colegul meu si am devenit obsedata de un cantaret big grin (ok,asta nu conteaza). Vreau sa ma ajutati,sa stiu ce se petrece: ma place el deja sau? In general eu pot afla cand ma place vreun baiat,dupa privire, dar cu colegul meu nu-i asa usor, nu pot sa-l descopar si de aia va cer ajutorul. Vreau sa stiu daca are vreun sentiment pentru mine si as vrea sa vorbesc cu el in 4 ochi dar niciodata nu pot,suntem mai mereu inconjurati de colegi, dar daca coi vorbi cu el de fata cu colegii va fi jenant. Va rog ajutati-ma, VA IMPLOR. sad

7 răspunsuri:
| cosmin2344 a răspuns:

E asa de usor sa dai sfaturi de pe margine, ca si cum ei ar face exact cum te indruma pe tine?! nu stiu ce varsta ai dar pari micuta. stiu, e dificil sa marturisesti sau sa poti intelege sentimentele..si crede-ma ca oamenii se intalnesc cu situatia asta chiar si la 30 de ani, doar k au mai multa experienta acum si indraznesc mai usor, si totusi, nu-i asa de usor cum pare..asculta,cand cineva te place cu adevarat,ochii sunt oglinda sufletului. tu nu trebuie sa mergi neaparat la obiect,ocoleste putin,impiedica-te, cauta un subiect de discutie cu el, despre orice vrei tu, intreaba-l despre o carte un actor un artist, cauta sa discuti despre multe alte lucruri decat iubire chiar daca nu vei face nimic altceva decat sa te invarti in jurul ei..multi oameni au pierdut ani din viata departe de persoana iubita doar din teama de a marturisi, timiditate. intreaba-l pur si simplu: auzi, ce ai spune daca o fata ti-ar marturisi ca te place? se va balbai, va privi in jur si-n ochii tai, si si-ar dori sa fi tu acea. hai te pup

| cosmin2344 a răspuns:

M-ar interesa sa stiu cum arati si cum esti de frumoasa... nu pari o fata de care ar trebui sa se ascunda doar pentru ca nu inveti bine la scoala, trebuie sa-mi explici mai multe despre tine sa pot intelege ce se intampla, si te voi ajuta in limita posibilitatilor..pa pa

| neutrino a răspuns:

Spune-i colegului ca doresti sa vorbesti cu el intre 4 ochi si atunci gasiti voi o rezolvare daca doriti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta are mobil, cere-i numarul si mai departe propui o intalnire, ca intalnire cu ca "prima intalnire".
Vai ce jenant e de fata cu altii. La inceput si eu gandeam la fel, pana am dat de una care era total dezinhibata si o durea in cot de ceilalti, care de fapt erau invidiosi si nu era problema ca ne era noua rusine de ei. Pana la urma care-i problema? Nu ne-o trageam pe la scoala, doar ne tineam de mana si vorbeam.
Daca tie nu ti-e rusine cu el si lui nu-i este rusine cu tine, atunci afisati-va amandoi de manuta in fata clasei, sa " moara dusmanii de invidie". Faceti din relatia voastra un exemplu bun si nu o patati cu rusine si frica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca nu se intalneste cu tine ca nu inveti. Daca asta este adevaratul motiv, e super! big grin Te motiveaza sa inveti! Cate un pupic la fiecare 7, un sarut frantuzesc la fiecare 8, un masaj la 9 si... o noapte in bratele lui pentru un 10. La 6 doar te tine de mana, la 5 doar vb cu tine, la 4 iti da o palma la fundulet, la 3 cu rigla la palma, la 2 si 1... deja divort!
Mi se pare o prostie sa nu te accepte ca inveti mai greu. E ca si cum doi oameni nu pot forma un cuplu pentru ca unul are un salariu mai mare decat altul.
El ori minte, ori are alt motiv ascuns. ORI tu esti o pierde vara si iti meriti soarta, pe el motivandu-l familia si promisiunile parintilor sa-si urmeze calea.

| Ceawdear a răspuns:

Uite ce faci, daca ai idi lui de mass vorbesti cu el sau daca nu vorbesti pe skype si ii spui inainte cu vreo 2 3 minute de scoala hai sa ne vedem sa vorbim ceva atunci cand te intalnesti cu el ii spui ceea ce simti sau ce simte el pentru tine ce-a mai simpla cale e daca si el te-ar place FUNDAbig grin?

| Schloss a răspuns:

Scrie-i intr-un biletel ''Cum sa traduc privirile tale din ultima vreme?'' si da-i-l cand scapati de la scoala, inainte sa plecati acasa.