| Marymary733 a întrebat:

Hey!happyAm nevoie de niste pareri.Imi place mult un baiat, pot spune ba chiar ca il iubesc.Am fost impreuna, cam, 1-2 luni.Eram detul de departe unul de celalalt,dar,cu toate acestea el facea tot posibilul sa vina sa ma vada,vormeam ore in sir la telefon,aveam multe in comun, semanam atat de mult, in cat..nu imi venea sa cred. Aveam mare incredere unul in celalalt, imi spunea atat de mult ca ma iubeste, intr-un fel aparte.Ne-am despartit, acum o luna, nici eu nu stiu exactt motivul.Intre timp el a intalnit o alta fata cu care a vorbit o vreme, dar nu a fost nimic intre ei, acum 2 sapt mi-a trimis vreo 3-4 mesaje, cand i-am rasp la unul din ele mi-a spus ca mi-a trimis din greseala, ce sa cred? am inceput sa vorbim.Ne-am adus aminte de vreo 2-3 lucruri de cand eram impreuna, lucruri pe care eu le uitasem, dar el nu.Ieri mi-a trimis mesaj pe fb am vorbit putin,ca amici,m-a intrebat daca mai sunt suparata,cand i-am spus ca sunt,m-a rugat sa il iert si sa zambesc,at,am pus o fata big grin iar el incepea sa imi descrie zambetul,spunea ca eu nu iteleg,dar totul e in mintea lui.El chiar e diferit,e putin gelos,nu se supara usor,e bland,iubitor,nu e agresiv,e ca un copil,tine la familie,prieteni ii plac la nebunie animalele si copilasi,are un suflet mare,e destept,MEREU e cu zambetul pe buze si ii place sa ii faca pe toti din jur sa zambeasa (sa rada) nu e de loc dusmanos,e imposibil sa nu il placi,el, priveste mereu partea buna a lucrurilor si chiar daca aspectul fizic nu conteaza, e si dragutel.Imi este foarte dor de el,vreau ca el sa fie fericit,de asta am nevoie de ajutor.Ce credeti, el mai tine oare la mine? ma mai iubeste macar putin? sa mai incerc sa vb cu el? sat asa o sa ii fac rau? cum ar trebui sa fac?
dau funda, multumesc!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca inca tine la tine, incearca si mai vorbeste cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, probabil si el tine la tine si este nehotarat de ce sa faca. Nu stie tu ce simti, si daca te mai gandesti la el.

Vorbeste cu el, da-i un mesaj. Si porneste o discutie despre voi doi, si despre ce a fost in trecut. Ceva amuzant, placut si comfortabil.

Spre exemplu. "Iti amintesti cand am fost cu tine acolo? Ce fel zambeam si ce frumos era. Sa stii ca am mai incercat sa merg dar parca nu mai era la fel". Discutati despre voi, astfel amandoi va veti aminti de voi.

Daca are sentimente pentru tine, aici le vei vedea. Se va gandi si el si ii va fi dor. Poti continua, si dupa o ora de vorbit la telefon poti chiar sa-l intrebi. "Auzi. tu te-ai mai gandit la noi?"

Daca el continua sa iti spuna ce vrei sa auzi, poti continua si ii poti spune ca ti-ar placea sa va vedeti candva. E de ajuns, pentru ca stie si el ce ar insemna asta.

Daca totul merge bine, spune-i ca ti-ar placea sa il cunosti mai bine si sa afli cum s-a schimbat.

In orice moment vezi ca da inapoi, atunci cel mai probabil nu isi doreste o relatie cu tine, si incearca sa te refuze intr-un mod fara sa te jigneasca.

Asa vei afla cu siguranta daca mai simte ceva pentru tine si daca veti putea fi impreuna din nou.

Mult noroc copil :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt si la obiect, da-i o sansa!

| OanaMada a răspuns:

Cred ca mai e ceva acolo, tu trebuie sa fii fata desteapta si sa stii sa declansezi scanteia. Vorbeste cu el serios, intreaba-l daca mai tine la tine sau daca ar fi dispus sa va impacati.

| ByBoysMb a răspuns:

Du-te si vorbeste cu el fii libera doar nu moare lumea daca vorbesti cu el. Faci asa :
1. Va dati o intalnire singuri sa fiti!
2. La inceput vorbiti asa la intamplare!
3. Dupa aia il intrebi motivu de ce v-ati despartit
4. Il intrebi daca ar mai vrea sa fie cu tine!
5. Daca nu o sa iti zica raspunsul :
-Da (sa fii cu zambetul larg pe buze )
-Nu ( Doar zambeste sa nu te superi )
-Nu stiu iti zic mai incolo(il intrebi cand (si esti si cu zambetul pe buze ) si iti zice el si zici oke! )
Sper ca te-am ajutat :* Fundita :*?