| mirela2843 a întrebat:

Hey! Am nevoie urgent de sfaturi. Am stat cu un baiat timp de 4 luni (nu am fost official impreuna dar ne intalneam, ne sarutam). De trei saptamani nu mai vorbim si pe mine ma doare foarte tare. Plang intruna si ma simt foarte rau. Cum as putea sa-l uit sau ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

O sa uiti de el cu siguranta dar, in timp.
O sa vezi, acum nu o sa-l uiti, eu am iubit un baiat 2 ani dar cand am vazut ca nu este nici o sansa m-am lasat, mi-a trecut.Noroc in dragoste iti urez!
B.

| Zuzazozo a răspuns:

Ca sa-l uiti nu mai trebuie sa te gandesti la el, daca ai poze cu el, trebuie sa le stergi sau sa le rupi, sa iesi cu prietenele ca sa-l uiti. trebuie sa-ti ocupi timpul.

| GummitsaxXx a răspuns:

Pff. Aceasi poveste am avut si eu, pai de ce sa.l uiti ca eu asta nu am inteles? Adica ma rog... Daca voi v-ati certat. Nu stiu ce sa zic. Eu l.am uitat. Cunoscand prietenii noi. Pentru ca nu te simti niciodata cel mai bine, decat cu prietenii tai. Dar daca v-ati indepartat....Incearca sa vb cu el si sa deschizi subiectu si asa poate te vei apropia de el`! Succes`! Te puup` love struck

| mirela2843 explică (pentru GummitsaxXx):

Multumesc pentru raspuns! Trebuie sa-l uit deoarece intre noi nu mai e loc de impacare (din auzite am aflat ca lui ii place alta fata). Si eu cand sunt cu prietenii uit de EL dar cand raman singura imi amintesc iar.

| MihaitsaMitza a răspuns:

Sincer, ar trebui sa il uiti, cauta-ti alti baieti, dispui de foarte multe retele de socializare gen Facebook, twitter, hi5 sau my space, sunt multi baieti care te vor atrage in viitor, nu mai pune suflet in orice relatie.

| mirela2843 explică (pentru MihaitsaMitza):

Multumesc pentru raspuns! Imi este foarte greu sa ma apropii de alti baieti. Vorbesc cu baieti care inainte mi se pareau atragatori dar acum nu ma pot apropia deloc de ei. Imi este foarte greu deoarece nu am mai patit asta niciodata (e prima oara cand am pus atata suflet fara sa vreau).