| alexandra_5603 a întrebat:

Hey am si eu o problema...am avut o relatie de 3 ani dar acum 4 luni ne-am despartit.Eu il iubesc foarte mult pe acel baiat, dar el crede ca l-am inselat ceea ce nu este adevarat. El este la facultate in alt alt oras si vine acasa doar in weekend.Eu ii spun mereu sa iesim afara sa vorbim, dar el spune ca nu se mai poate pentru ca am gresit.Stiu ca ma iubeste pentru ca si el imi spunea din cand in cand ca ii este dor de mine.Chiar nu mai stiu ce sa fac, ce sa ii spun ca sa renunte la orgoliu.Imi doresc atat de tare sa ne impacam...as face orice, dar nu mai gasesc nici-o solutie. voi ce spuneti? Multumesc

6 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca as fii in locul tau as incerca sa merg la facultatea lui, si sa il iei prin surprindere, sa ii spui ca il iubesti, ca nu l-ai inselat niciodata, si daca chiar tine la tine sa iti mai dea o sansa ca sa ii arati cat de mult il iubesti. Mult succes, sa imi spui daca s-a rezolvat tot:*

| alexandra_5603 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Of.facultatea lui este cam departe si nu prea am cum sa ajung acolo.Si aseara mi-a trimis mesaj cu versurile unei melodii"tu ai sa strigi, eu nu am sa aud"sad

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru alexandra_5603):

Bff. sad Atunci. consider ca daca chiar te iubeste, ar incerca sa te ierte,mai ales dupa atat timp impreuna/Nu te-ai gandit ca poate el chiar stia ca nu il inseli, dar ti-a pus un motiv care sa termine cu tine? Dece nu incerci sa aflii ce oameni are in imprejurul lui, sa aflii ce influente are? Asa ai putea trage niste concluzii. / Iar daca chiar ii este dor de tine, de ce nu demostreaza? Sau de ce ti-a trimis mesajul ala ieri? Chiar nu are logica. Ar trebui sa incerci sa ii spui: maine ne vedem la ora 5 la cafeneaua de pe strada _____ (sau orice alt loc). Daca ma iubesti, sa fii prezent. Iar daca nu esti prezent, inseamna ca nu m-ai iubit niciodata. (Spune-mi cum ti se pare idea, daca nu ti se pare buna, spune-mi si o sa ma mai gandesc la altceva:*)

| alexandra_5603 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Multumesc mult:*! este foarte buna ideea dar am incercat si asta,el sta la un bloc distanta si i'am zis de multe ori sa iasa sa vorbim, dar imi spunea ca nu poate, ca are treaba.Eu stiu ca el mai tine la mine, dar parca ceva il impiedica.Are un defect, are prea mult orgoliu. Mi'a spus ca el tine la mine dar toata lumea stie ca l'am inselat si nu trebuie sa sa se impace cu mine, chiar daca acasa isi smulge parul din cap. Mie mi se pare ca nu gandeste normal...si vrea sa ne intlalnim sa vorbim...dar chiar nu stiu ce as putea sa ii mai zic sa realizeze si el asta!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru alexandra_5603):

Daca tu spui ca toata lumea zice aia... atunci parca el ia in considerare ce zice lumea, chiar daca pe el il doare si s-ar impaca cu tine. Lasal un timp sa vezi cum ii scade orgoliul daca te iubeste, si el se va intoarce.Tu i-ai demostrat ca il iubesti cu adevarat (daca nu il iubeai, il lasa-i in pace de la inceput), si el ar trebui sa isi dea seama! Daca va intalniti sa vorbiti, trebuie sa ii spui ca il iubesti, si ca ai face orice sa fii inapoi cu el. Mai ales sa ii spui ca daca l-ai fii inselat, nu ai mai fii mers dupa el atat timp. Spune-i sa nu creada in lume, pentru ca lumea va vede fericiti, si ar face orice sa va separe. Si spune-i ca doar trebuie sa iti dea putina incredere, pentru ca tu te descurci si cu putinul ala, fiindca il iubesti. (Sa imi povestesti, succes!:*)

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru alexandra_5603):

Trimitemi te rog prin mesaj id tau, ca pe mine nu ma lasa, ca zice ca "statutul tau de membru junior nu permite sa trimiti mesaje acestei persoane". :*