| rrrrooooxy a întrebat:

Hey! As vrea sa ma ajutati! cunosc un baiat inca de la gradi si ne intelegeam bine.dar in timp am dezvoltat sentimente pentru el foarte puternice (noi doi suntem in aceeasi scoala dar in clase diferite). Pe zi ce trecea eram tot mai indragostita de el...si am spus unor fete ca eu si el suntem impreuna desi nu era adevarat. acele fete s-au dus si l-au intrebat iar el le-a spus ca nu iese cu mine si dupa s-a suparat. Acum nu mai vorbeste cu mine si nici macar nu ma mai saluta cand ne vedem. Ajutati-ma ve rog!

Răspuns Câştigător
| LKC a răspuns:

Dupa parerea mea acesta nu este un motiv de suparare.Ba chiar, ar fi trebuit sa isi dea seama ca ti la el. Poate daca vei purta o conversatie in care sa-i spui ceea ce simti te va ajutawinking

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l ca-i va trece supararea sau incearca sa vorbesti cu el, ii poti spune ca le-ai pus fetelor increderea la incercare si ceea ce ai spus cum ca voi sunteti impreuna a facut parte din scenariu

| FemeiaPisică a răspuns:

Cere-ţi iertare şi explică-i de ce le-ai spus prietenelor tale că sunteţi împreună. Nu aştepta de la el pentru că o să creadă că nu îţi pasă!

| KoWalSky a răspuns:

Ai gresit extrem de mult. Poate daca ai spune ca visai cu ochii deschisi cand le-ai spus acelor fete, nu numai ca o sa fi-ti din nou prieteni, poate o sa inceapa si el cu complimente.
Sper ca ti-am fost de folos.

| neutrino a răspuns:

Ai pierdut un baiat necopt, asa cum probabil esti si tu. Invata sa-ti tii gura atunci cand este cazul. Daca baiatul tine la tine, va reveni, daca nu, nu.

| Azµre a răspuns:

Discută cu el lămurește-l că nu e nici o problemă!

| h3r a răspuns:

Și acum cât sunteți de mari?
Clasa a III-a?

| SefaTa97 a răspuns:

Nu-l baga in seama!
Fii indiferenta si o sa vezi ca o sa vina la tine!

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Explica-i situatia! pur si simplu ia-l o data de cot, tragel intr-un colt si povesteste-i totul, mai sti? poate iese chiar binewinking laughing daca va cunoasteti de asa de mult timp e imposibil sa stea suparat, poate nu vrei sa ii explici pentru ca ar trebui sa ii spui ca iti place de el, corect? pai, nu conteaza, spune-i, oricum trebuia sa afle candva si mai bine de la tine decat de la altii big grin in cel mai rau caz veti ramane prieteni ca pana acumwinking bafta!

| rrrrooooxy explică (pentru asdfghjhghkjj):

Multumesc... happy

| rrrrooooxy explică (pentru asdfghjhghkjj):

Eu vreau sa-i spun.dar mi-e frica ca o sa ma refuze.....si in plus el e o fire care se supara foarte usor si ii trece greu crying((