| mITzY_3042 a întrebat:

Hey buna. am si eu o intrebare sper sa ma puteti ajuta. eu cu colega mea de clasa suntem prietene foartee bune din clasa 3. a. acum am terminath clasa 8a. ea a avut un prieten si a fost impreuna cu el 1 luna si 2 saptamani. pentru ca nu a mai vrut el. dupa un timp eu m-am combinat cu el si am fost impreuna 8 luniiiiii! iar akumm k ne-am despartit... a cautat-o pe cea mai buna prietena a mea si a intrebat-o daca vrea sa se impace cu el. si "prietena mea" sunt sigura ca va accepta. eu ce sa fac? cum sa ma obisnuiesc cu asta? pentru ca tin si la el ca am ceva timp cu el... dar pe de-o parte si ea e prietena mea. oare chiar poate sa-mi faca asa ceva? am vorbit cu ea acum 2 zile, si mi-a spus ca daca s-ar impaca cu el, ar face-o la misto, sau nu s-ar intalni cu el. :O aa? cum adica? eu, ca sa vada "ca nu-mi pasa" i-am spus ca daca vrea, sa fie cu el din nou. nu a spus nimic. chiar imi e prietena aceasta persoanaa? pentru ca intre mine si el sunt 8 luni, nu o luna ca intre ei doi! offfff. multumesc, funda +vot

2 răspunsuri:
| debarba a răspuns:

Daca sunteti despartiti inseamna ca nu are nimeni nici o obligatie fata de tine. deci el fostul poate fi cu cea mai buna prietena a ta.

| Daliaaa a răspuns:

Dar tu te-ai gandit cum s-a simtit prietena ta cand tu te-ai combinat cu fostul ei prieten? poate ea atunci inca tinea la el, pune-te si tu in locul ei