| anonim_4396 a întrebat:

Hey! De cateva luni imi place de un baiat din clasa mea! La inceput totul mergea perfect, eram pe drumul cel bun insa dupa un timp ne-am certat dintr-o prostie a durat cearta vreo 2 luni, timp in care el mi-a zis ca suntem doar prieteni, si ca nu ma vede decat ca pe o amica! De atunci ne-am impacat si am mers la film, mi-a dat flori, mi-a spus ca m-a visat sarutandu-l, m-a luat de mana, m-a luat in brate, in spate. Mi-a spus odata ca ma iubeste.Dar dupa ce face un lucru dragut ba nu mai vorbeste o saptamana cu mine, ba e suparat. Acum lucrurile merg binisor insa nu stiu daca ma place sau nu. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca sunteti foarte haiosi amandoi,jucandu-va putin cate putin cu focul!happy
El stie ca-l placi,stii si tu ca te place,doar ca nu se poate pronunta inca,e greu sa inteleaga si el ce vrea exact,da-i timp.
E un joc dragut,in care castiga cel care are mai multa rabdare,nu cel care vorbeste primul!
Si,cand nu stii ce sa faci,uita-te la el si fa ce face el.
Daca e suparat,fii si tu suparata,daca e vesel,fii si tu vesela,daca nu-ti vorbeste,nu-i vorbi si daca te intreaba ce ai,raspunde-i ce ti-ar raspunde el tie! Explicatii,insa,sa nu-i dai,ba chiar poti parea si usor indiferenta,doar jucati rolurile de "amici", nu?
Si, asteapta, la un moment dat n-o sa mai suporte tensiunea asta sentimentala dintre voi si-o sa izbucneasca!
Rabdare, deci!

6 răspunsuri:
| Ixchel a răspuns:

E indecis sau pur și simplu se joacă cu tine, pentru că știe ce simți pentru el. Întrebă-l ce dorește de la tine cu adevărat: dacă spune că vrea să fiți doar prieteni, pentru binele tău mai bine ai înceta să vorbești cu el.

| neutrino a răspuns:

De placut, te place, dar e putin pampalau, caracteristica comuna multor baieti la o anumita varsta. Pur si simplu baiatul nu stie ce sa faca mai departe, si chiar daca ar sti, nu este capabil de asa ceva. Mai jucati-va si pana la urma trebuie sa "explodeze".

| Cristiann25 a răspuns:

Eu zic ca sa-l intrebi clar ce vrea de la tine, daca te place si daca vrea ceva serios(il poti intreba mai subtil dar in asa fel incat sa inteleaga)Te pup!

| BSwwatch a răspuns:

Este la virsa in care nici el nu stie ce vrea, este in tranzitie fizic si psihic, la fel si tu, expunerea in societate a starilor este diferita de la individ la altul!

| bohren a răspuns:

Pai daca a facut asta eu zic ca te place. ai grija sa nu il superi tu cu ceva. intreba-l de ce se supara si rezolvati problema asta pentru totdeauna.

| Nariah a răspuns:

Acum suntem prieteni si putin mai mult, daca il intreb si raspunsul este nu, o sa fie foarte ciudat dupa, mai ales ca suntem si in aceeasi clasa si mai mergem si impreuna spre casa...