| Gabitzaaaaaaaa a întrebat:

Hey,de la ce varsta credeti ca e ok sa ai un iubit? dar fetele care sunt disperate sa aiba un iubit si au 14, ce parere avetidespre ele?

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

Parerea mea este ca e ok sa ai un iubit de pe la 13 ani. Desigur, nu sunt de acord cu fetele care isi incep si viata sexuala de la varsta de 13 ani. Pe la 13-14 ani un iubit ar trebui sa insemne primul sarut, plimbari, imbratisari, iesiri la suc sau la film sau prin parc si alte lucruri de genul. Eu nu le consider disperate pe fetele de 14 care vor un iubit. Poate prietenele lor au deja si asta le face sa isi doreasca sa aiba si ele. Uite, am sa iti dau ca exemplu pe mine. Eu am avut primul iubit la 14 ani, a fost pura intamplare. Pe la 13 ani eram "disperata" sa am si eu un iubit deoarece prietenele mele de 12-13 ani aveau. Eram curioasa sa stiu si eu ce fel de senzatie ai cand te saruti, cum e sa te plimbi cu baiatul de care iti place de mana...

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa ai si la 14-15 ani atat timp cat nu faci prostioare si iti neglijezi scoala

| Azµre a răspuns:

De la 16 ani în sus, dar și atunci acel iubit să fie de-o seamă cu ele.
Iar legat de cele de 14 ani, n-au ce face, e la modă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
După 18-20 de ani.
Alea de 14 ani ar trebui să-şi vadă de şcoală, nu de băieţi.
Te pup!

| vreauTotulSauNimic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? laughing Sa ai primul iubit la 20 de ani?
Ok, nici eu nu sunt de acord sa ai prieten la 13, 14 ani, dar totusi, nici la 20. rolling on the floor Si sa te mariti la cat trebuie, la 40?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Gandurile despre iubire ar trebui,dupa parerea mea, sa apara dupa ce ti-ai trait copilaria la maxim. Chiar si atunci sa fie o joaca, o iubire adolescentina pentru care sa nu iti neglijezi obligatiile scolare, visele personale, prietenii si alte ocupatii. In orice caz nu sub 16 ani cand prioritatile ar trebui sa fie cu totul altele.
Despre fetele "rgabite" de 14 (sau mai putin) ce sa zic..nu au parinti responsabili sau prea implicati si daca ele asta vad in jur, asta practica. E ca un cerc vicios.

| kiduţa18 a răspuns:

E ok să ai şi la 14 ani iubit, dar să nu fi disperată. Gen, dacă se desparte de tine te omori sau alte tâmpenii. Nu trebuie să ai prieten pentru că e la modă sau că toate prietenele tale au, trebuie să ai când simţi ceva pentru un băiat.

| MaAarYa a răspuns:

De la 14 ani e ok sa ai un iubit
Dar cand le aud pe cele de 14 ani ca vor sa is ea viata pentru un baiatlaughingma apuca rasu pentru ca nici bine nu si-a trait viata si deja suferalaughing

| BeBeAdE a răspuns:

12-13 ani ce are?laughingDoar ca unele nu le ajung la 13 ani un iubit le mai trebuie si p*#a... daca intelegi.