| Andreea0925 a întrebat:

Hey! Deci am o întrebare.Astăzi am 2 zile de când îmi întârzie menstruația pe data de 06.07 am avut act sexual neprotejat,dar întrerupt, între acte partenerul pleca la baie și după se "curăța" de tot și spune că este imposibil să fie vorba de o sarcină, deoarece stie ce a făcut.Viața sexuală am început-o acum 2 luni, prima data după actul sexual menstruația a venit la o zi întârziere iar a doua luna cu 4 zile (la 24 de zile) mai devreme el fiind in medie de 28 de zile,luna aceasta am reținere, pe lângă toate astea acum am tratament medicamentos (antibiotice), țin cură de slăbire și ultimile zile sunt cam stresată. Totuși ce spuneți poate fi vorba de o sarcină? Apropo pentru a avea rezultate cât mai precise la cât timp este bine să faci testul de sarcină, după 3 zile de reținere sau mai mult? Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Iti iei test barză ca este mai sensibil

| Lecorbusier a răspuns:

1.sa mor de va inteleg va incepeti viata sexuala asa nou si sunteti atat de naive sa i credeti pe baietii astia ca "ei stiu ce fac". scumpa mea crede ma pe cuvant ca ei habar nu au ce fac nu mai faceti sex neprotejat dupa tu stai cu morcovu n cur ca vai dc nu mi vine ciclul.
2. daca tii cura de slabire si te ai infometat mult in ultimele saptamani ciclul tau poate sa decaleze sau chiar sa nu mai vina o luna
3.pentru un raspus cat mai corect la testul de sarcina asteapta cel putin o saptamana de cand trebuia sa ti vina ciclul daca inca nu ti vine cumpara niste teste.
4. daca gagica tu inca se gandeste doar la el si vrea sa o duca in continuare pe metoda neprotejata asigura te macar ca atunci cand faceti sex nu esti in perioada ta fertila.mult succes

| Andreea0925 explică (pentru Lecorbusier):

Am zis că știe ce a făcut, deoarece am încredere in el și avem o relație ce are ceva timp și am mai specificat ca acum stau pe tratament cu antibiotice și Poate influența cumva menstruația, ma rog. Oricum merci de răspuns

| Lecorbusier a răspuns (pentru Andreea0925):

Oricata incredere ai avea in el tot poa sa te lase insarcinata aualeu nu te baza numai pe el documenteaza te si tu cum sa previ accidente