| nimeniimportant123 a întrebat:

Hey guys, pe 14 august m-a invitat un prieten sa merg cu el la majoratul unui prieten de-al lui incepe la 9 jumate pana la 12 dimineata, problema mea este ca parintii mei nu ma lasa, ce ar trebui sa fac sa-i conving sa ma lase?sad dau funda:*

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Pai, depinde si de cati ani ai. Dar poti sa le spui parintilor tai ca prietenul cu care mergi e de incredere, ca vine el dupa tine si te si aduce acasa. Cand vine sa te ia, prezinta-l parintilor. Roaga-i frumos, vorbeste-le cu calm, spune-le ca iti doresti foarte mult sa mergi, ca o sa fii cuminte si ca nu o sa intarzii. O sa vezi ca daca ii rogi frumos si o sa vada ca tu chiar vrei mult sa mergi, o sa te lase. Baftaa;*

3 răspunsuri:
| pretty34 a răspuns:

Conteaza ce varsta ai. Trebuie sa le explici ca este prietenul tau si ca prezenta ta este necesara. Mai poti pe cineva cu tine (catev persoane de incredere; ca sa nu-si mai faca griji in aceasta privinta). banuiesc ca esti fata, de nu te lasa.

| AdEAdEAdElYnA a răspuns:

Incearca sa ii convingi ca iti doresti sa mergi la acel majorat. pune prieteni sa vb cu ei.roaga-i frumos...

| Dennisa_Swinky_1980 a răspuns:

Sa nu mai postezi intrebari in sectiuni nepotrivite...sau cumva il iubesti pe tipu asta? sau pe prietenul lui? sau pe ma'sa? Fundeeta.