| brunetelu a întrebat:

Hey lume...ce parere aveti de prietenii cu beneficii? adica sex,tot, doar ca nu formeaza un cuplu.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca e relatia cu cel mai putin stres. Ai un prieten foarte bun de mers la film de vorbit, va intelegeti bine si ati decis sa faceti si sex fiindca sunteti atrasi unul de celalalt.

De multe ori aceste relatii evolueaza si intr-o relatie romantica, asa ca sunt foarte multe avantaje.

Sunt absolut pro.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E riscul de a primi o boala in caz ca unul din ei are fara sa stie.

| Ririru a răspuns:

Nu am nimic cu oameni care practica asa ceva, mai ales ca de multe ori relatia evolueaza in ceva serios, deoarece apar sentimente.

| Ririru a răspuns:

Nu dau add la nimic, stai linistit. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o astfel de prietenie de ceva timp, e foarte ok. Nu suntem de nedespartit, vorbim doar cand ne aducem aminte unul de celalalt, sau cand ne intalnim intamplator. S-a intamplat de cateva ori sa ajungem la sex, dar nu cred ca va fi cazul vreodata de sentimente, altele decat cele de prietenie. In societate nu suntem decat simpli amici, nu am spus nimanui de cele intamplate, si nici ea nu cred ca a facut-o. E treaba de compatibilitate, din cate prietene mai am, daca m-as duce cu cea mai discreta propunere de genul asta, cred ca de la toate mi-as lua cate o palma big grin. Multa lume practica prieteniile cu beneficii, dupa parerea mea sunt foarte ok atat timp cat se pastreaza secretul si nu se ajunge la sentimente, e pacat sa strici o prietenie pentru o simpla relatie.

| Alcyon a răspuns:

E o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai vazut filmul ala prietenii cu beneficii laughing rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Sunt ok adica, nu poti suferi in cazul in care va certati (oricum certurile intr-o relatie ca asta apar mai greu), si poate devenii o relatie serioasa.