| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, de ce femeile se bat cu pumnii in piept ca sunt independente si ca nu vor sa fie intretinute de barbat dar cand vine nota de plata sa isi achite partea ei de consumatie stramba din nas?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta pentru ca noi bărbați le determinam sa fie așa, bărbați urați care nu atrag sexul opus vin cu cadouri, plata consumației ca sunt conștienți ca nu sunt atrase de ele, hai sa fim sinceri, tot sistemul asta de rahat este creat de masculi, când vede fata ca tu ii dai cadouri de ce sa refuze, apoi o face curva si materialista

| Violleta2022 a răspuns:

Ma tem ca iar inteventezi lucruri neadevarate despre femei.
O femeie este mult mai darnica decat un barbat si intotdeauna se ofera sa participe la plata facturii.
In general, un barbat cu bun simt, care face invitatie unei femei la restaurant, plateste factura integral.
Dar personal, eu am intrebat intotdaeuna daca nu doreste sa punem jumate-jumate, mai ales ca vin dintr-o tara unde fiecare isi plateste portia si participa egal, la bill.

| VoidEternal a răspuns (pentru Violleta2022):

"O femeie este mult mai darnica decat un barbat"

Mai generalizam mult? Cam cum si cine a tras concluzia asta bazandu-se pe ceva mai mult decat experienta personala?

| SilentRain a răspuns:

Generalizareile nu își au rostul, din moment ce așteaptă să-i plătească altul aia nu-i o femeie /fata independenta

| Hammurabi a răspuns:

Dacă te-a invitat ea, plătește ea.
Dacă ai invitat-o tu, plătești tu.
Dacă nu te-a invitat nici ea și n-ai invitat-o nici tu... de ce îți mai pierzi timpul aiurea? laughing

| FreddieM a răspuns:

Veginica, dar e o problema pentru tine sa platesti tu consumatia invitatei tale, cum fac toti gentlemanii?
Cheers

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru FreddieM):

Nu frate nu e problema, eu imi rasfat gagicile si le fac toate poftele. Intrebarea a fost inspirata de la colegii de munca

| Cheo0S a răspuns:

Nu am prea intalnit femei care sa strambe din nas. Ba chiar multe se ofera si te roaga, sa plateasca ele.

| Anonim5695 a răspuns:

Independenta nu tine de nota de plata. Daca barbatul invita femeia in oras, normal ar fi ca el sa plateasca nota, deci nu inteleg deranjul. E altceva sa stai acasa pe banii lu a tau si alta sa iti plateasca o ciocolata calda in oras, sa fim seriosi

| cepIm a răspuns:

Ai dreptate frate vor sa fim sclavii femeilor

| Rebella1 a răspuns:

Daca inviti o femeie în oraș ar trebui să plătești tu consumația așa este de bun simt că tu ai invitat-o și invers se aplica regula. Eu de exemplu mi-am platit consumația întotdeauna chiar daca s-au oferit să o plătească. Asta nu tine de independență unei femei. Ai înțeles greșit acest termen