| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reactionati în situația asta scăpată de sub control? Sunteți zgârcit și ieșiți cu o fata în oraș la prima întâlnire. O duceți la o cantina studențească. Fata când afla unde vreți sa o duceți se schimba total la fata și devine încordată. Ajungeți la cantina, mergeți sa împingeți tava și sa comandați de mâncare apoi va îndreptați spre o masa și va așezati pe scaune. În timp ce mâncați, povestiți despre diverse și fata se relaxează. La final vine chelnerul și va aduce nota de plata. Vreo 2 minute nu faceți nici unul nici o mișcare. Voi va uitați pe nota de plata și va puneți partea voastră de consumație. Fata este nedumerită și așteaptă ca voi sa plătiți. Când observați ca fata nu reacționează ii spuneți "eu mi-am pus partea mea de bani". În acel moment fata devine nervoasa, se ridica de pe scaun și îl tranteste pe jos și urla în cantina ca sunteți un nesimțit și sa va fie rușine ca nu sunteți în stare sa achitați o amărâtă de nota de plata ieftină. Apoi pleacă fără sa plătească. Cum gestonati situația?

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Plătesc eu consumația, dacă asta întrebi!
Dar, fata a procedat corect și bine ți-a făcut!
Dacă vrei o relație, zgârcenia păstreaz-o pentru cumpărături și nu pentru o întâlnire!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru ValentinMihai78):

Nu e vorba despre mine în întrebare

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mi-am dat seama.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, la cantina studenteasca se manaca pe baza de cartele studentesti, platite in prealabil, unde banii sunt inutili, mai ales ca in cantina nu se accepta neaveniti sau straini, care nu sunt studenti si nu au cartele ori card studentesc.

| CdeMetal a răspuns (pentru Violleta2022):

Da doamna Violeta asa e omu asta nu stie el crede ca la cantina e chelner da nu e chelner mergi ei mâncarea de unde bani, bine ca pot fi de la aceeasi facultate si atunci pot intra la cantina da na omu asta n-are facultate e verginicavacagrasa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chelner la cantina studenteasca?
Pai le sugerez "chelnerilor" sa cheme politia, ca eu n-o cunosc pe donshoara prea bine...
Sau pun eu aia 12 lei, desi ziceam ca sunt zgarcit...

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

E plot hole, se scuza.laughing Asa e cand se termina bagajul de creativitate.

| CdeMetal a răspuns:

Ii dau numarul ei la chelner si numele so gaseasca sa isi plateasca pai cum faci din astea da vezi ca cantina studentessca n-are chelner bosulica unde ai fost tu in America