| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume este adevarat ca un cuplu care locuieste impreuna si nu au scoala, au joburi inferioare cu salariu mic fac economie la sange si fac dus doar impreuna la 3 zile ca sa economiseasca apa si cand merg la toaleta trag apa abia dupa ce a fost si celalalt?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Nu,ei fac baie in cada și păstrează apa câțiva ani ca sa facă economie,apa nu o trag decât o data pe luna maxim,mâncarea o iau de la gunoi, la fel și hainele, rar își iau ceva de la sh daca au vreun eveniment special, mobila la fel, eventual iau mai multe și fac din 3 canapele una singura, dacă găsesc ceva aruncat pe stradă îl iau ca nu se știe niciodată când au nevoie...
Dacă ești burlac și nu știi sa faci economie...

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant cei de la tara care abia au ajutor social si 5 copii de crescut, intr-o camera dorm toti gramada si se spala la lighean

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru mgtow):

Aia care fac 5, 6, 7 copii o fac din alocatie nai tu casa nai masa dar ai copiii dar na viata sexuala in scolii nu exista, eu sunt de la tara apa am din belsug o sa fie si la curent in curand face baiatu pe instalatoru sanitar, lighean multi am venit de acolo cu sapun de casa sau sampon de urzica si da suntem doi la parinti trebuia sa fim trei mama si tata cand eram mici au considerat ca unu trebuie sa il faca marinar asa ca sunt eu si sora mea si da tata avea ajutor social pana ne-am ridicat si noi si da nu am dus lipsa de nimic branza cu mamaliga azi o caut prin strainatate si da era buna acum mancam carne avem 3 porci si restul vaci, pui, dar sunt acum dor ei doi acasa si da poti sa faci din nimic bogatie suc la plic cu apa de la fantana sucu copilariei si da n-am mai murit nimeni, deci difera de mentalitatea fiecaruia

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru ALEXXXL19):

Buda in funda curti e mai bine decat ca unde dormi sa amanci sa te caci

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te referi la cei care locuiesc la bloc, fiindca la curte se face baie saptamanala si nu se trage apa la wc, fiindca merg in fundul curtii si se c... in groapa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh... hai ca dus impreuna pot sa faca oricumwinking

| Freya1 a răspuns:

E imposibil să consumi atat de mult incat sa nu iti permiți să iti plătești apa.In fond pentru ce mai mergi la munca daca nu sa iti plătești si cumperi anumite chestii fie el si salariu minim.
Dacă stai si te gândesti, un cuplu singur, ambi cu minimul pe economie tot au macar 2600 de lei pe lună.Si 600 de lei sa iti fie facutile, tot rămâi cu 2000 de lei de cheltuiala incat sa trăiești mediu (atata timp cat ai unde sa stai).

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa existe o asemenea situatie.

| Sofer a răspuns:

Partea cu economia e adevărat dar cu alte lucruri. Dar hai ca duș la 3 zile nu ai cum după o zi obositoare la munca unde vi acasă transpirat și ai nevoie de un duș de relaxare. Un duș în fiecare zi. happy
Iar cu toaleta nu ai cum sa te nimeri în același timp ca să nu tragi apa de doua ori.

| Green66 a răspuns:

De ce să economisească apă când pot fura? Peste tot se practică treaba asta, 5-6 persoane în casă și cel mult 2 metri cubi de apă consumată într-o lună straight face