| florinasc a întrebat:

Hey tpu.Am fost cu um baiat timp de 3 luni, dar in urma cu 2 saptamani ne-am despartit iar el a inceput sa se comporte tot mai naspa cu mine in fata prietenilor mei,tin foarte mult la el si as vrea sa ne impacam, dar prietenii mei imi spun ca nu o sa mai vorbeasca cu mine daca fac acest lucru.Cum as putea sa ii conving ca tin la el nu vreau sa renunt nici la el nici la prietenii mei. Fundita

6 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Prietenii tai ar trebui sa te inteleaga, sa tina cont de cei vrei tu. Tu trebuie sa decizi pentru viata ta, nu ei. Insa nu stiu daca ar fi o idee buna sa te impaci cu el daca se comporta urat cu tine. Incearca sa analizezi situatia si sa iei o decizie.

| Azµre a răspuns:

Mai mult de 14 ani nu ai, așa că mai bine renunță la băiat decât la prieteni!

| stark47 a răspuns:

Prieteni tai nu au nici un drept sa se implice in viata ta amoroasa! tu stai cu el,tu il saruti,tu faci sex cu el, nu toata gasca ta de prieteni! faptul ca se comporta naspa cu tine e modul lui de a incerca sa te indeparteze, sa te scoata din minte si sa treaca mai departe! faptul asta ar trebui sa ti spuna ca el inca mai simte ceva pentru tine. daca nu ar simti, te ar trata cu absoluta indiferenta. vorbeste clar, fara ocolisuri cu el.iar prieteni tai nu iti sunt cu adevarat prieteni daca nu te ajuta sa fii fericita

| Mozurov a răspuns:

El se poarta urat cu tine de fata cu prietenilor tai pentru ca inca simte ceva pentru tine (si na un fel al nostru al barbatilor este sa reactionam ciudat la anumite emotii).Tii la el, asta e ceva dragut.Dar eu te intreb chiar crezi ca ar mai merge iar relatia? Daca o sa raspunzi cu da atunci nu trebuie sa convingi pe nimeni pentru a fii tu fericita cu cineva.

| diverse a răspuns:

Dai papuci cat o sa vada ca tii la el cu ata o sa-si bata joc de tine

| florinasc explică:

Chiar 17winking