| vipande11 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Eu o iertam de ifecare data pe prietena mea si i-am zis ca o so iert mereu orice ar fi si mi-a promis ca nu va profita de chestia asta si acum ma minte in contiinu si vb cu fostul ei iubit desi stie ca nul suport ca am avut probleme in relatie din cauza lui dar cel mai rau doare minciunasad va ro spuneti-mi ce ar trebui sa fac? cum o pot convinge sa nu ma mai minta? va rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| cookie93 a răspuns:

Te manipuleaza cu plansetele ei.te tin doar ca sa ii fi catelus de companiestraight face. deschideti ochii omule.realizeaza ca asa iti va face tot timpul.plansete peste plansete si pana la urma tot tu vei suferi.gandeste-te bine

9 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Nu ai cum sa convingi pe cineva sa nu te minta, trebuie sa isi doresca sa nu o faca.Greseala ta este ca i-ai intarit ideea ca o vei ierta pentru orice. Daca o persoana face ceva ce stie ca te va rani,sincer poate tine la tine dar nu suficient cat sa mearga relatia. Poti vorbi cu ea,spunandu-i exact ce simti,cerandu-i sa se hotarasca ce vrea,explicandu-i ca nu poti avea doi in preajma ta, intreband-o daca mai simte ceva pentru el. Daca tu vezi ca lasa privirea in jos sau se uita in alta parte, ti-ai gasit raspunsul.tu nu o sa poti sa faci decat sa te retragi.Nu are rost sa tragi de o "relatie"de unul singur.Cauta pe cineva care te va privi sincer in ochi si vei sti ca va fi acolo indiferent de situatie.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Doamne ba dar aveti si voi o gandire de...
La ce mai stati cu o mincinoasa? Dao naibii si las-o, nu trebuie sa iubesti o parashuta.Frate cel mai bine despartete frumos de ea, si vezi-ti de viata ta ca vei intalni o fata care iti va face pe plac.Si ce daca spui acum ca o iubesti? Iubirea trece, si ajungi sa iubesti pe altcineva.Succes

| vipande11 explică:

Ieri m-am despartit de ea pentru chestia asta sad dar despartirea a durat circa 2-3 ore doar sad pentru ca s-a apucat de plans in hohote si tot felul de din astea ca ea nu poate fara sad si eu stiu ca ma iubeste dar ma distruge nu mai suport minciunile ei crying

| vipande11 explică:

Vad ca cativa nu ati inteles intrebarea. Eu caut o rezolvare in relatia mea nu sa renunt la ea ca am incercat si asta si nu a fost o rezolvare.

| cookie93 a răspuns (pentru vipande11):

Te manipuleaza cu plansetele ei.te tin doar ca sa ii fi catelus de companiestraight face. deschideti ochii omule.realizeaza ca asa iti va face tot timpul.plansete peste plansete si pana la urma tot tu vei suferi.gandeste-te bine

| Cirus a răspuns:

Ceva asemanator traiesc eu... sigh la fel o iert am iertat'o si o voi ierta pentru tot, faza e ca face cum face si nu imi spune ce are, ea inca il iubeste pe fostul ei prieten si vrea sa se impace cu el, chiar daca acesta nu mai vrea, s-a razgandit si mi-a cazut cerul in cap de fericire, cand mi-a zis ca vrea sa il uite si sa "cladim" ceva impreuna, insa la scurt timp s-a despartit de mine, nu mi-a spus'o insa asta a iesit din toate chestiile pe care le-a facut, a sters orice urma chestii de genu... si am impresia ca fostul ei prieten a cautat'o. si ea bineinteles si-a intors inima spre el. faza e ca ea nu stie. k el face mai mult la impresie. a aflat ca ma combinasem cu ea si a inceput sa o caute... sa creada ca se gand iar la ea. dar o tine asa din scurt, ea prea oarba de iubire. isi face sperante acum.iar mie tot nu imi spune ce vrea cu mine si daca vrea :-

| cookie93 a răspuns:

Greseli face oricine in viata.dar daca tot profita de tine, eu nu inteleg de ce mai stai cu ea? daca o sa vorbesti cu ea, o sa iti zica incontinu "da nu o sa mai fac" si de unde.o sa faca tot cum vrea ea.chestia e ca tot rau v'a iesi pentru ea. daca ea crede ca va putea sta cu voi 2 in acelasi timp,va ajunge la concluzia ca de fapt nimeni numai sta cu ea. daca tot continua, eu zic so lasi balta. poti ierta dar daca profita de tine luandu'te de fraier, nu are rost
bafta

| alexlaura91 a răspuns:

Stai de vorba cu ea foarte serios. Intreab-o ce are de gand in legatura cu relatia voastra. Spune-i ca daca nu incheie definitiv cu fostul ei, posibil sa se incheie relatia voastra. Bafta!

| xcamyx a răspuns:

Buna TPU eu sun prietena lui...stiti sau intamplat multe chesti in relatia noastra si cu timpul sau rezolvat Apropo totul eee posibil daca vrei cu adevarat Si il iubesc foarte mult asta a fost demult si acum ne intelegem foarte foare bine...TE iubesc:X:X:

| vipande11 explică (pentru xcamyx):

Si eu TE IUBESC si sunt foarte fericit ca totul s-a rezolvat cryingcrying