| Bogdanbogdy17 a întrebat:

Hey TPU. AM O DILEMĂ. Deci am fost într-o relatie 5 luni cu o fată şi m-am simțit foarte bine,la fel si ea, i-am oferit tot ce şi-a dorit. Țin să precizez că relația era de la distanță(50km) dar de fiecare dată când aveam posibilitatea,ne întâlneam. Nu prea a mai mers în ultimul timp şi ne-am despărtit,si după multe certuri si perioade în care mă blocase pe toate rețelele de socializare,am reînceput să vorbim. Problema e că încă o iubesc enorm de mult,dar ea nu mai simte nimic pentru mine. Iar ei îi place de un băiat care pe ea nu o place,dar e nebună după el. Nu prea suport să văd cum îi place de alt băiat,iar eu sunt singurul care i-a fost mereu alături şi a ajutat-o să treacă când era în unele perioade mai grele,iar ea nu apreciază asta.
Ce pot face? Am nevoie de ajutorul vostru, dar vă rog fară comentarii răutăcioase
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic!
Cand fata are deja pe altul si numai simte nimic pentru tine, iti iei palaria si pleci mai departe.
O relatie in care au intervenit certurile nu-i o rlatie fericita si nu are viitor.
Asadar relatia voastra s-a rupt cu multa vreme in urma, dar tu refuzi sa vezi realitatea si sa intelegi ca nu o poti forta sa te iubeasca, daca ea nu mai simte nimic pentru tine, mai ales ca-i indragostita de altul.
Mergi mai departe si cauta-ti alta fata in orasul tau, ca sa fiti impreuna mai mult.

| Bogdanbogdy17 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc,am incercat dar fără folos

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu se vrea a fi un comentariu rautacios, ci unul realist...nu ai ce sa faci. Ar trebui sa rupi orice legatura cu ea si sa-ti vezi de viata ta. Tu nu-ti dai seama ca esti ca un catel care saliveaza dupa cooru' ei, in timp ce ea e lesinata dupa altul? Mai si vorbeste cu tine si-ti povesteste cum e ea in limba dupa ala, ca sa-ti puna sare pe rana! Esti masochist sau ce? Iti place sa suferi, sa fii umilit? Fratioare, trezeste-te!

| Bogdanbogdy17 explică (pentru wildthing):

Încerc frate, dar nu prea pot. Mulțumesc oricum pentru răspuns, şi voi încerca să rup orice legătură cu ea.

| Emma30555 a răspuns:

Dragoste cu forța fin păcate nu prea se poate. Timpul te va ajuta, o vei uita, te vei îndrăgosti din nou de alta fata

| Bogdanbogdy17 explică (pentru Emma30555):

Nu prea cred

| Emma30555 a răspuns (pentru Bogdanbogdy17):

Crezi ca ești primul om care suferă din dragoste? Timpul le va rezolva pe toate. Nu i mai scrie nu o mai cauta, efectul va fi invers și te va respinge mai mult.

| Bogdanbogdy17 explică (pentru Emma30555):

Mulțumesc pentru sfaturi

| denidenisa2139 a răspuns:

Buna! Uite... fata daca nu mai este atrasa de tine n-ai ce sa ii faci...Da-o uitarii.E cel mai bine.Chiar daca tu esti trist, macar las-o pe ea sa fie fericita, chiar daca nu e cu respectivul baiat de care ii place.Gandestet-te ca o sa suferi dupa ea, dar o sa vine si jumatatea ta.Doar gandeste pozititv.Mult succes!

| Bogdanbogdy17 explică (pentru denidenisa2139):

Mulțumesc,dar parcă nu mai vine...

| denidenisa2139 a răspuns (pentru Bogdanbogdy17):

Doar asteapta, atata tot

| Bogdanbogdy17 explică (pentru denidenisa2139):

Mulțumesc mult!

| denidenisa2139 a răspuns (pentru Bogdanbogdy17):

Pentru ce imi multumesti? De asta sunt aici.Ca sa va ajut, dragilor

| Bogdanbogdy17 explică (pentru denidenisa2139):

Mulțumesc din suflet?