| BiiaAncaIuliaa a întrebat:

imi place de un baiat si lui de mine iar prietenei mele nu ii convine asta...ce motiv ar avea sa ma minta spunandu-mi ca el nu ma place?

Răspuns Câştigător
| LissLiss a răspuns:

Uite, exista posibilitatea ca si ea sa-l placa. O alta posibilitate ar fi ca tocmai nu-l place pe baiat din diferite motive si vrea sa stai departe de el ca nu cumva sa-ti faca rau, poate-l cunoaste mai bine ( zic asta pentru ca o prietena adevarata ar face asta daca ar fi cazul ). Nu prea am de unde sa stiu care e motivul insa tu ar trebui sa vorbesti cu ea, s-o rogi sa-ti spuna sincer. Pa pa:* Funda te rog?

4 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Simplu. Il place si ea pe el. Evident. Pupic.

| Auslesse a răspuns:

Il place si-l vrea pentru ea, ce-i asa greu?

| Fulbaster a răspuns:

Singurul motiv ar fi ca ii place si ei de el.

| Șurubelniță a răspuns:

Foarte simplu. Si ea il place si este geloasa pe tine. Din cauza aceasta, este in stare sa te minta si sa-ti spuna anumite lucruri care sa te faca ca tu sa nu-l mai placi din cauza geloziei. In sinea ei este ceva de genul "daca nu poate sa fie al meu, atunci sa nu fie nici al tau".
Chestia asta o sa o intalnesti tot restul vietii tale, dar nu trebuie sa bagi in seama ce-ti zice, indiferent cat de plauzibila pare povestea ei, sa n-o crezi daca nu ai dovezi clare.
Nu pune botul la tot ce-ti spun "prietenele" nu-ti vor binele, majoritatea sunt mai mult geloase pe tine decat sa tina la tine.