| SnYcK3rS a întrebat:

sunt foarte dezamagit...

Timp de 1 luna(30 de zile) am facut cate 200 de abdomene dimineata si 200 de abdomene seara, in serii de cate 20, 30, 40, 50, o saptamana era seria de 20, dupa aia saptamana viitoare 30 si tot asa...
Am fost atent la ce am mancat, am consumat doar de 2 ori cartofi pai si in rest niciun fel de prajeala, am mancat legume, fructe, carne pe gratar
Rezultatul este un DEZASZTRU TOTAL, ma refer ca atunci cand ma incordez nu se vede nimic, macar un rezultat micut putea sa apara si aveam satisfactie si continuam
Voi ce ma sfatuiti? Cum ar trebui sa fac abdomenele? NU ma duc la sala pentru ca nu'mi place(am foat 1 luna)
Ce ar trebui sa mai fac? Cum ar trebui sa fac?
Vreau ceva care sa'mi dea un rezultat micut intr'un timp relativ scurt ca sa lucrez din ce in ce mai intes(Sunt baiat vreau patratzele)

FUNDA+VOT!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sfatul meu este sa iti infasori folie in jurul abdomenului, peste maieu ca sa nu te jeneze, si sa alergi, pentru inceput 5 serii de 100 m si cresti numarul de serii si distanta. Sau alergi imbracat cu ceva mai gros care sa te ajute sa transpiri. Bea multe lichide, cel putin 3 l/zi, apa, lapte, sucuri de storcator. Nu bea sucuri din comert, nici chiar din alea 'naturale'.
Greseala ta este ca ai facut doar abdomene, prin asta nu arzi atatea calorii incat sa scapi de tesutul adipos de pe burta, pentru asta trebuie exercitii care solicita grupe de muschi mai mari. Atletismul, inotul, aerobic, dans, jocuri de echipa ca fotbalul, basketul sunt mai eficiente.

5 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pff eu fac cate 50 de abdomene pe zi de vreo 3 ori pe saptamana si mi-or iesit patratelele ca melcii după ploaie. laughing

| Mary_5158 a răspuns:

Incearca ridicarile la bara(miinele si picioarele)
sau ti-as propune sa privesti filme, video cu ghid

| anonymus a răspuns:

Eu in vacanta de vara faceam cate 1000 de abdomene PE zi si abia se vede ceva, trebuie sa lucrezi mult de tot.

| MissFashion a răspuns:

Nu trebuie sa faci numai abdomene trebuie sa faci mai multe exerciti si sa mananci putin degeaba mananci legune, fructe si carne la gratar daca mananci fara oprire incearca macar o zi pe saptamana sa nu mananci nimic si inca ceva nu te cantari zilnic te cantaresti la inceputul saptamani si apoi la sfarsit asa vei fi mai satisfacut mult succes

Funda?kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cita timpenie sta in abdomenele astea.Multi isi pun la treaba muschii lor pentru a slabi burtica fara a-si da seama ca se intaresc doar muschii si tesutul adipos ramine acoperindu totul si deci nu se va observa nimic.Va trebui badie sa faci ceva sa transpiri la greu sa elimini grasimea de jos.