| IoanaDan2000 a întrebat:

Hey, vreau si eu un pic de ajutor, im place de un baiat care locuieste apropae de mine, nu prea iese afara din curte, si nu stiu cum sa ii atrag atentia, sa ne imprietenim, trec mai mereu pe langa casa lui si nu il vad pentru ca sta mereu in inauntru. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| BlakeLivelly a răspuns:

In primul rand trebuie sa gasesti momentul potrivit. Incearca sa "urmaresti" tot ce se intampla la el acolo, adica daca parintii lui pleaca prefa-te ca ai scapat ceva si du-te la el in curte. Sau daca te mai intalnesti cu el pe strada saluta-l si incearca sa te imprietenesti cu el. Mult succes.

10 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

O idee simplă, dar bună ar fi cea a lui Clodmod.
După ce iți inapoiază mingea il poți intreba dacă vrea și el să se joace cu tine.
Astfel vă puteți imprieteni rapid și simplu happy

| Danysan a răspuns:

Cere-i adresa de mail daca zici ca lucreaza la pc.Da mingea la el in curte daca vrei sa il vezi la fata. Intra cu el in vb si invita-l de ce nu la un suc.

| varcolaccc a răspuns:

Pai cand il prinzi pe afara te îmbraci si tu mai sexy si il strigi sa iasă pana la poarta si dupa intri cu el in discuție. Ii spui ca iti place de el asta daca vrei si daca simți nevoia il poti saruta. Succes

| Clodmod a răspuns:

Joaca-te cu mingea si da-o "din greseala" in curtea lui, iar cand ti-o va da inapoi, incepeti sa vorbiti

| pilifalexandru a răspuns:

Intreba'l daca are cumva un patent laughing, glumesc, cred ca ar trebui mai intai sa afli daca nu iese din curte pentru ca este timid sau pentru ca prietenii lui locuiesc in alta parte sau daca nu este prea fitos sa vorbeasca cu vecinii, incearca sa'l abordezi in mod obisnuit ca si cum ai aborda un coleg de scoala pe care nu-l cunosti si care s-a mutat nou in scoala.

| yutsa a răspuns:

Spui ca are niste proiecte pe pc de facut poti sa ii ceri adresa de e-mail si poti vorbi cu el cand e online.

| Kittyzzz a răspuns:

Te bagi tu in vorba cu el! te faci al intreba ceva, te comporti cat mai natural, ii zambesti, devii interesata de discutia care o abordati, nu trebuie sa faci ceva anumea sa cuceresti un baiat, sa fi tu insuti naturala si un pic indrazneata in momentul potrivit succes.

| AlexFR a răspuns:

Cand il vezi prin curte, zii si tu,, buna!'' si ii zici ca vrei sa ii devii amica, si daca poate sa iasa cu tine la o plimbare, apoi ii ceri nr de telefon, nu te da la el pre mult ca o sa te considere c***a, vezi intai daca si el se simte atras de tine, si incet incet poate il cuceresti....Succes! happy

| creatza96 a răspuns:

Deci zici ca sta pe langa tine si nu prea iese din casa... pai o metoda ar fi sa aflii care sunt prietenii lui (fete, baieti) si sa vb cu unul din ei si sa faci rost de nr lui de tell sau sa te interesezi de persoana lui, ca sa nu fii directa cu el, daca iti e rusine... si asa veti vb si il vei chema la un moment dat sa va vedeti

| IoanaDan2000 explică:

Ei bine el nu e timid e foarte social din cate am auzit, doar ca lucreaza la niste proiecte pe calculator si din asta sta mereu in casa.