| Mihai_3714 a întrebat:

Hi, am nevoie mare de ajutor hee hee. Am intrebat-o azi pe o amica de la o alta clasa daca vrea sa fim impreuna si a spus ca am luat-o prin surprindere, dupa care am spus ca cel mai bine e sa vb maine la scoala si nu prea stiu cum sa ma exprim si eu sunt si putin timid... plss help, funda, multuimesc. as-i vrea sa stiu cum sa imi exprim sentimentele fata de ea

3 răspunsuri:
| eme a răspuns:

In p0rimu rand lasa timiditatea acasahappy... poti sa o cuceresti fiint ru insuti.nu trebuie sa faci ceva iesit din comun. Vorbeste-i frumos, incearca sa afli ce ii placa. ce nu ii placa, intreab-o daca ar vrea sa iesiti la un suc dupa ore.chestii simple.incearca sa fi amuzant, dar nu intrece masura. fa-o sa se simta protejata si sa-i placa compania ta.Cu timpul poate o sa fie vorba si de sentimentetonguebafta

| DeeDeesays a răspuns:

Ți-aș putea spune să o aștepți pe ea să îți dea răspunsul, dar mai bine nu. Poți să îi aduci o mică atenție, o bomboană, o ciocolată, ceva, ca să vadă că îți pasă de ea. Întreab-o dacă și-a făcut tema și apoi, abia la finalul zilei, dacă nu ți-a dat deja răspunsul, întreab-o iar. Fi acolo pentru ea la început, arată-i că îți pasă și că îți place de ea. Nu o întreba de la prima oră. Las-o să vadă cum te-ai purta cu ea dacă ar fi să zică da.
Dacă zice nu, fără supărare îi mulțumesc pentru sinceritate. Dacă o placi foarte mult continuă să te porți drăguț cu ea.
Faptele fac mai mult decât 1000 de vorbe.
Cya

| dulceatzata a răspuns:

Fii u insati si totul va fi foarte bine spune-i ca o placi foarte mult, tootul vine de la sine
Mult succes!