| OlGuTsIkA_3343 a întrebat:

Hi! Doresc sa va anunt de la inceput ca am mult de povestit.Am 12 ani si am fost pe 25 aprilie la tara la sora mamei mele.Acolo avea niste probleme cu finii ei si pina la urma le-a rezolvat si eu m-am apropiat foarte de baiatul finilor ei (el are 17 ani) si el de mine.Ma petreceam acasa ne intelegem foarte bine nu ne certam. Dupa ce am venit acasa ca am stat numai 3 zile vorbim pe net ma suna in fiecare seara si imi place foarte mult.Pe 2 iunie am fost din nou la tara iar de data asta ne-am apropiat si mai mult.Deja ma ia in brate ma saruta pe obraz, imi place mult mult de el dar nu stiu daca relatia noastra are un viitor.Rudele nici nu stiu si in plus mama ar fi impotriva sa am o relatie la 12 ani.Nustiu ce sa fac sa continui relatia sau sa-i pun capat pina nu ma indragostesc de el mai mult.Mers ca ati citit acest mic roman.Cine imi da sfaturi funda promit!

Răspuns Câştigător
| ynna93 a răspuns:

Pai poti continua sa vorbesti cu el.si sa vezi cum evolueaza. poti sa faci asta si pe la spatele mamei talehee hee

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu te cred ca-ti place,dar ti-ai gasit un baiat care e posibil sa te faca sa suferi teribil de mult.
Esti in faza de entuziasm si,te-as sfatui sa pastrezi relatia,doar ca pe o relatie de amicitie si nimic mai mult.
Traieste-ti varsta si lasa anii sa treaca,diferenta de varsta inte voi e mare si tu esti inca un copil, nu-ti pune inima pe jar de acum.
Ai timp o viata pentru asta, nu te grabi!

| Absent a răspuns:

Mai bine nu mai vorbi cu el.Esti cam mica sa incepi o relatie de pe acum, o sa ai tot timpul inainte! Bafta.

| raulfeel a răspuns:

Tu simti ceva sentimente de dragoste, dar nu ar trebui sa le ai asa puternice. tu ce ar trebui sa ai ar fi niste ganduri ca iti place de cineva, dar nicidecum sa fii inebunita dupa cineva, si sa vrei sa ai o relatie. lasa, va veni si vremea, ocupa-te cu altceva, cu hobby-uri, pasiuni etc. traieste-ti copilaria, nu stii si nici nu esti pregatita de ce inseamna o "relatie". cu cat intelegi asta mai bine, cu atata vei avea mai putin de suferit. crede-ma ca dupa ce va trece ceva vreme vei avea atata timp de relatii ca te vei satura de ele.

| iulia_7948 a răspuns:

La 12 ani nici adolescenta nu esti. esti inca la pubertate.

| catafreestyle a răspuns:

Nu e asa lunglaughing.
eu as zice ca e mai bine sa continuati.pentru ca relatiile la distanta au si o parte rea dar partea buna e ca atunci cand va vedeti va doriti mai multwinking

| youaly a răspuns:

Eu as zice sa cauti un baiat mai apropiat de varsta.Nu il cunosc pe baiatul de care zici tu dar in general baietii de varsta lui au alte asteptari de la fete.Mai bine termini ''relatia'' cu el pana nu te indragostesti de el pentru ca tot tu o sa suferi apoi

| maya_1118 a răspuns:

Ai doar 12 ani, ai grija sa nu fi dezamagita de pe acum.mai bine traieste-ti adolescenta, ai ai mare grija.o sa suferi destul mai incolo, ca vrei ca nu vrei