| Sevenup a întrebat:

Hi!
Il plac foaaarte mult pe un amic cu care vorbesc zilnic, orice si care imi spune 'iubita'. As vrea sa fiu cu el, dar mi'e frica ca prietenia se va sfarsi si ca daca astept sa faca el primul pas sa dureze mult.
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Spune-i tu ca-l placi si intreaba-l daca te place... Si daca intr-un final ajungi si la "si...ai vrea sa fii cu mine?":
-daca spune da, puneti-va de acord ca atunci cand va veti desparti sa nu va certati.
-daca spune nu, spune-i ok si ca speri ca o sa ramaneti prieteni in continuare, iar a doua zi incearca sa te prefaci ca nu s-a intamplat nimic.