| AnonimRD a întrebat:

Imi place de o fata la fel si ea din cate mi-am dat seama dar nu sunt sigur in fine.Cum as putea sa-i arat ca imi place de ea fara sa i spun? Help!

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Uite. Daca nu ii spui tu azi. O sa ii spuna altul maine. Uite ce sa faci. Da-i mesaj si spune-i ca o placi. Nu va face misto de tine (asta daca nu e vreo nesimtita ) si nici nu te va respinge brusc. Fetele sunt destul de amabile incat sa nu iti raspunda cu ceva care sa te faca sa te simti prost. Imagineaza.ti. Sunt douo rezultate daca ii spui ca o placi. O sa spuna " si eu te plac " ori va spune " tin la tine ca la un prieten /vreau sa fim doar prieteni /nu te plac in felul ala". Asa a fost si iubitul meu si eu asteptam sa imi spuna ca il plac ca sa ii spun si eu ca il plac. Si intr-o zi, l-am luat de guler si l-am sarutat si a doua zi ne tineam de mana ca iubit si iubita. Deci nu astepta. Nu vei muri. Iti tin pumniiiiiiiii ^^

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O poti anunta sau ii poti transmite sentimentele tale de dragoste si iubire...prin interpusi. big grin

| Ara997 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Interpusii aia presteaza de multe ori direct pentru ei, daca ma intelegi.

| Ara997 a răspuns:

Frate, de ce sa nu-i spui? ti-e frica?
pai tocmai asta urasc fetele: frica asta paralizanta a baietilor!
frica de esec, frica sa nu fi refuzat /judecat etc.
in momentul in care iti asumi acest risc -fi atent!- in acel moment fata vede ca are de-a face cu un om puternic care infrunta acest risc. si ti se dubleaza shansele instantaneu.

dau exemplu de gandire la fete :
"prefer sa ma invite unul urat dar cu initiativa decat sa invit eu, fata, pe unul frumos dar pishorcos"
asa ca dregeti glasul, hotaraste-te daca iti place aceea sau alta -nu conteaza - si treci la actziune, lasa sa se vada emotzia. fetele nu vor animale din alea care caraie ragusit " auzi, papushe te cam plac "
bafta

| Xelon a răspuns:

"Fara sa ii spun"
Si de ce ma rog nu i-ai spune? thinking
Ti se pare ceva rusinos sa ii spui unei fete ca o placi?
Eu zic sa fii direct si sa ii spui ca o placi, mai departe vezi tu ce se intampla happy

| GohnnyBravo a răspuns:

Salut! Crede-ma ca stie ce-i in mintea ta! Si femeia e om la fel ca noi, si acum gandeste-te ce s-ar putea intampla daca o fata de care-ti place, ar veni la tine sa-ti spuna ca te place.Ce crezi ca s-ar intampla? Asa zic si eu happy Nu va cunosc pe niciunul, dar crede-ma ca sunt o galeata de modalitati simple de cucerit o fata, dar asa ne place noua sa complicam lucrurile. Oricum nu pierzi nimic daca nu iese asa cum ai vrea.Un sut in fund, e un pas inainte. bafta!