| iubire_3980 a întrebat:

Imi place sa ma masturbez dar nu in interior doar pe clitoris si imi da niste senzatii pfff...senzatiile acelea pot fi un orgasm? adica sincer ma simt de parca fac pe mine de placerehee hee

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca ai 16-17 ani.Nu e gresit sa te masturbezi, e dreptul tau sa iti cunosti corpul dar nu iti recomand sa te masturbezi si vaginal... e bine sa ai o relatie totala ca sa treci mai departehappy

25 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E un orgasm sigur!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Poate fi orgasm happy

| madalicious a răspuns:

Doamne Doamne Dumnezeuleee! da`i ceva minte fetei asteiastraight face Poate e orgasm dar zici u ca nu te masturbezi in interior dar pui intrebari "daca iti intra 2-3 degete in... mai esti virgina?!" te`ai dat singura de golstraight face

| User a răspuns:

Ar trebui sa se inventeze si un imn al femeilor singurerolling on the floor

| dulc3'maria a răspuns:

Sincer ca este orgasm sau nu conteaza ca tu te simti bine si dupa cum vezi intrebarile astea nu isi au rostul pe TPU deoarece starnesti furtunalaughing

| hamsterx a răspuns:

Da!

| constantyna a răspuns:

Masturbarea este un pacat si nu este bine sa pornesti asa in viata sexuala. Mai bine marita-te.Succes!

| Aia cu cap mare a răspuns:

Bah, astia destepti care dati stupid, cititi prima data intrebarea care o pune iubire... ok?

| Ea.e. a răspuns:

Gaseste'ti un prost si numai pune intrebari stupide

| radu75 a răspuns:

Vreau sa ti raspund acum la ambele tale intrebari. 1. nu mai esti virgina pentru ca deja ai experimentat cam multe pe corpul tau(asta nu e o rusine, asta e) 2. da. e posibil sa fie orgasm clitoridian, odata cu introducerea degetelor in vagin sau penetrarea de catre un partener (relatie sexuala normala) vei avea parte si de orgasme vaginale si poate mai tarziu si de orgasme multiple(adica combinate clitoridiane si vaginale). de regula orgasmele multiple sunt obtinute de femei cu ceva experienta in arta dragostei!

| radu75 a răspuns:

Adrian, incercam prin raspunsurile pe care le dam aici sa-i lamurim pe cei care pun intrebari. Daca raspundeam simplu cu Da poate ea nu intelegea in plus mai afla cateva lucruri in plus. Care e problema? Fiecare raspunde cat de explicit vrea din punctul lui de vedere, iar tu ca un utilizator oarecare nu trebuie sa ti dai cu parerea despre cat de lungi sau cat de scurte(ai o problema obsedanta cu marimea poate). Nu ti poti da cu parerea despre un raspuns decat votand folositor, nefolositor, amuzanta, inteligent sau stupid.

| adrian_3467 a răspuns:

Pfff, oare idiotenia unora care raspund la o intrebare cat se poate de directa are limite? La subiect : Da, se poate numii orgasm care cu timpul, daca ai un partener, si va cunoasteti cu adevarat si renuntati la inhibitii se poate amplifica de multe ori. Nu te lua dupa vorbele astea, majoritatea sunt putze in calduri care vorbesc sa se afle in treaba si, ma abitin. Enjoy

| PisicaAristocrata a răspuns:

Ce intrebare...chiar ca "pfff"... oare cati ani poate avea o fata ca sa se exprime asa?

| SlobodLaGura a răspuns:

Imi place tipa asta! verde-n fata, terminati ma cu critica!

| d_9428 a răspuns:

Chiar imi place de tine si de sinceritatea ta!
Imi place la nebunie ca ii oftici pe altii!
Tine-o tot asa! Referitor la intrebare... da, este un orgasm clitoridian.

| bobo_2128 a răspuns:

Sigur dar nu e pacat

| cristian_5654 a răspuns:

Da este un orgasm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de capu' tău! Să știi că nu-i orgasm, te apucă frigurile că stai dezbrăcată pe frigul ăsta ca...
P. S.: Di șe toati lumia primești stupizi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pe calea batuta de toti dar putini au curajul tau de a recunoaste cea ce sintem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleeeuuuu cum naiba sa fie pacat sa te masturbezi? Mamaieeeee treci la tricotat si lasa subiectul asta, ca fata a intrebat si ea. Auzi e pacat...Doamneeee lol, lol, lol. Tu ce faci daca se umfla clitorisul si nu-i barbati-tu sau gagica-tu sa ti-o traga? Stai asa? ti-o tragi singura si gata care-i problema? Oooofffff.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e un orgasm. Sa sti ca e mai bine sa-ti cauti un partener sau vb mai multe despre asta c o prietena/n mai mare in care sa ai incredere te va ajuta ...succes

| DjRocky a răspuns:

Este pacat masturbarea dar fata asta sigur numai e virgina si da poate fii orgasm

| bellezza a răspuns:

DA. Este orgasm clitoridian. Cel "in interior" se numeste vaginal.

Răspuns utilizator avertizat