| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se vindeca herpesul genital? Mai poate aparea dupa? E grav? Vreau raspunsuri, dau vot+fundita.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se vindeca cam in 3 saptamani si va reaparea de cate ori iti sacde imunitatea, toata viata. E grav, fiindca nu se vindeca, nu iti va mai permite niciodata in viata sa faci sex fara prezervativ (fiindca iti vei infecta partenerii), daca vrei copil va trebui sa faci inseminare artificiala si sa nasti prin cezariana.

| Azµre a răspuns:

Se vindecă rana, cu el trăiești toată viața, atât timp cât nu erupe nu îl poți transmite decât în contact cu bășicile care apar și cu lichidul ce le conține.
Vezi un medic pentru un tratament și un vaccin pentru a preveni reapariția acestuia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Vezi aici,
http://www.eva.ro/sanatate/ginecologie/herpesul-genital-articol-15760.html
Multă sănătate îţi doresc!
Te pup!