| mjforeverforever a întrebat:

Incepusem sa vorbesc cu o fata si pe mess si la telefon si mai mergeam cu ea si la scoala, pana intr-o zi cand i-am spus ca o plac pe mess. atunci tocmai iesise si n-a vazut, a vazut ziua urmatoare, dar o luna n-am mai vazut-o, probabil pentru ca aveam o perioada mai grea la scoala. acum o saptamana a inceput din nou sa intre p mess si vorbim ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ca doi amici. nu stiu ce sa fac acum...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite cum cred ca eu ca ar trebui sa faci! Daca decembrie este luna cadourilor, ar trebui sa ii faci un mic cadou, simbolic desigur( un globulet, o steluta, un Mos Craciun mic) unde sa ii atasezi un biletel in care sa ii spui ce simtihappy. Orice fata ar fi incantata de un asemenea gest, asta iti spun sigur! O sa te aprecieze si in felul asta, iti va da un raspuns! Succeshappy

10 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Posibil intre timp sa asi fi facut pe altcineva... crezi ca fetele stau mult timp singure?

DEsi nu recunosc multe din ele asa este.asa se intampla and stai si te gandesti altul mai smecher iti ia locul numai ezita cu LUGU lugu laga laga direct la subiect si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu zic ca e destul de simpluhappy. Daca ea tocmai iesise de pe mess cand tu ii scriai ca o placi si apoi n-ai mai vazut-o o luna si acum a reintrat pe mess, nu trebuie decat sa ii ''reamintesti'' ceea ce ai scris tu atuncihappy. Poate ea se gandeste ca ai glumit si nu a luat in serios acest lucru, de asta trebuie ca tu sa fii pe faza si sa ii spui ce simti acum! Nu amana sa ii spui, pentru ca si pentru tine va fi bine sa stii daca exista vreo sansa intre voi doi sau nu! Succeshappy

| mjforeverforever explică (pentru anonim_4396):

I-am spus destul de serios. si daca ea nu ma place, sa-i mai spun odata ma va crede obsedat. nu stiu ce sa zic, dar inainte simteam ca si ea k ma place, acum insa nu mai stiu ce sa cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru mjforeverforever):

Nu te va crede obsedat! A fost confuz momentul cand i-ai spus, avand in vedere ca a iesit si nu ai avut posibilitatea sa discuti cu ea despre asta! Eu cred ca acum este momentul! Sa ii spui ceea ce simti unei persoane, nu e nicidecum obsesie! Dar daca simti ca nu te mai place sau ca se comporta altfel, nu-i un capat de tara! Daca nu e ea, cu siguranta mai devreme sau mai tarziu o sa fie altcineva.happy Deci stai linistit!

| mjforeverforever explică (pentru anonim_4396):

Dar cum sa-i spun? nu mai vreau asa. sau cum sa-i arat? mai bine

| mjforeverforever explică (pentru anonim_4396):

Uite! azi am fost la scoala mai multi si a fost si ea cu inca o fata. dar n-am vorbit deloc, ele au luat-o putin inainte, cam jumate de metru si radeau. ne ziceau:``haideti``, dar nu ne asteptau.

| mjforeverforever explică (pentru anonim_4396):

Ce ar trebui sa insemne?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mjforeverforever):

Pai inseamna ca nu e pregatita pentru ceva serios (na, stii cum sunt fetele pana cad in plasa, dureaza ceva) si pur si simplu, se joaca.Stai si tu un pic, mai asteapta sa vezi cum se comporta si in zilele urmatoare si dupa aia, daca merita, fii atent, numai daca merita, fa ce ti-am spus mai sus! PS: Cu ea pe mess mai vb?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mjforeverforever):

Multumesc pentru fundita! Sa ma mai tii la curent cu ce se mai intamplahappy

| mjforeverforever explică (pentru anonim_4396):

Da a inceput sa intre si p mess, dar vorbim chesti banale, care nu ne prea intereseaza. si mai mereu eu o bag in seama ca sa vb

| anonim_4396 a răspuns (pentru mjforeverforever):

Pai uite cum cred ca eu ca ar trebui sa faci! Daca decembrie este luna cadourilor, ar trebui sa ii faci un mic cadou, simbolic desigur( un globulet, o steluta, un Mos Craciun mic) unde sa ii atasezi un biletel in care sa ii spui ce simtihappy. Orice fata ar fi incantata de un asemenea gest, asta iti spun sigur! O sa te aprecieze si in felul asta, iti va da un raspuns! Succeshappy