| MariusDeejay a întrebat:

Intrebare pentru femei, ce alegeti dintre un barbat frumos si unul cu suflet bun?

29 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu aș alege.

| RAY a răspuns:

Dar tu? Nu fii ipocrit,tu ai alege una urata? sa fim sinceri nu, hai sa fim sinceri ce apreciem la o fata? Corpul nu mintea, atunci ne plângem ca vai doamne sunt obiecte, vad și pe Facebook, tik tok la fel, alea sexy dezbrăcate au en view iar alta cu creier puține vrem fete sincere, e multa ipocrizie, asa e genetic.

| NotNamed a răspuns (pentru RAY):

Depinde si cat de urata e. Daca iti vine sa vomiti clar nu. Dar una intre si intre e bine venita in relatie daca are creier si principii bine definite si plauzibile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NotNamed):

La față nu conteaza cat timp nu imi e rușine să ies cu ea din casa, eu sunt mulțumit cu mărimea sufletului și a picioarelor. Creier la ce-mi foloseste? Cu cat e mai proastă cu atât mai bine.

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede.ma nu e bine deloc proastă. Trebuie sa fi realist și foarte destept pentru a te descurca in viata. Nu stii cum se schimba timpurile dar mentalitatea te va ajuta sa te adaptezi. Nu vezi ca părinții nostri, astia demodati comunisti, is vai de ei cu tot cu ideologiile lor creștine si comuniste? Trebuie sa stii sa socializezi, sa stii ce bine si ce nu, sa stii ce e adevarat si ce e fals. Sa ai o idee macar elementara despre orice domeniu si cel mai important sa stii sa poti o discutie face-to-face in care lasi partenerul sa vorbească fara sa te bagi peste el si care sa stii sa argumentezi pe baza ideilor concrete si palpabile. Sunt n situati in care iti trebuie creiet. De la joburi bine platite, la o imagine cat mai bună in societate pana la problemele familiale. Daca maine ai copil si are vreo problema, fie ca e medicala sau sociala, cu prostia nu rezolvi nimic, crede-mă. Am trait.o pe propia piele, sa am unul dintre parinti vai de el, sa nu stie ce sa faca. Cat o sa traiesc, poate sa fie si urata și frumoasa ca Byonce dar daca e proasta...n.am ce ii face. Sa si.o traga cu unul care n.are principii si e la fel de prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NotNamed):

Păi contează și astea sa stie sa se descurce in viață, dar eu as alege o femeie după cum cred eu că îi s-ar potrivi copilului meu, empatia și meseria de a fi mama nu e chiar așa ușoară implica mai multe decât să îl după la medic când îi e rău, sau să-i schimbe scutecul și să-i facă de mâncare. Ce foarte puține femei sunt bune.
Degeaba știe ea sa se descurce și să-și formeze o imagine ideala in societate și are meserie buna, dacă e o mama groaznica cu copilul între 4 pereți.

| mihai69 a răspuns:

Pe cel mai bogat.

| MariusDeejay explică (pentru mihai69):

Materialiste urat

| SilentRain a răspuns:

Nu ma încânta nici una
Daca e frumso si curvar egal cu 0, sau daca are sufletu bun si e prost de bubuie
Unul stabil serios si cat de cat descurcaret

| Sofer a răspuns:

Ele ar prefera sa fie și frumos și cu suflet bun laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Și cu bani happy și cat mai old laughing

| Sofer a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa aibă toate calitățile laughing

| mentholinks a răspuns:

In primul rand nu exista barbat frumos. Nu vezi ce fete avem cu toti pana si vedetele si astia de pozeaza in reviste zici ca sunt desenati cu stanga. Sufletul femeii se uita in pantalonii unui barbat, ce are intre picioare si in buzunare.

| Emma30555 a răspuns:

Suflet bun au majoritatea dacă ajungi la sufletul lor, iar frumusețea la bărbați e mai mult de ansamblu, putini sunt frumoși cu adevărat, dacă ne am uita doar la bărbați frumoși am rămâne singure. Deci concluzia mea e ca un bărbat trebuie sa aibă un pic din toate sa fie echilibrat și sa ajungă la inima fetei pe care o place

| TLF92 a răspuns (pentru Emma30555):

Suflet bun au numai aia de care nu va simțiți atrase și pe care n-ati da nici măcar un pisat happy lasa vrajelile

| Emma30555 a răspuns (pentru TLF92):

Suflet bun au toți oamenii cu cei la care țin. Un om cu suflet rău considerat de mine e bun pentru soția sau mama lui. Dacă îți place de un băiat nu ai cum sa îl consideri om rău, îl vezi cel mai bun pe toate planurile chiar dacă nu e asa fiindcă dragostea e oarba

| Nemessys a răspuns:

Ala frumos. Cei cu suflet bun sunt plictisitori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Tu in care categorie te incadrezi?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala cu suflet negru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Sexy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar alege cu siguranță unul inteligent, degeaba e frumos daca e prost, degeaba are suflet bun daca nu se descurca în viața e un pămpălău fara personalitate. Daca le are și pe astea menționate e un plus, dar unele își bat joc de băieții cu suflet bun, așa cum și unii își bat joc de unele fete bune. Unele nu ar tine cont daca ar avea mulți $ dinero.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il alege pe ala care le face sa rada e atent la ele de parca ar fi mama lui si bineinteles care are bani si o lasa pe ea sa ii controleze
Nu conteaza urat frumos
Cei frumosi au aventuri usor in rest nu conteaza

Răspuns utilizator avertizat
| MValentin a răspuns:

De ce nu amândouă? Adică fiecare om considera frumosul in modul ei/lui.
Stiu cel mai important e sufletul, dar pentru persoana iubita sau pentru persoana ce vrei sa te placa e greșit sa nu ai grija de tine, adica n-as fi de acord sa arat neingrijit cu burta in fata iubitei mele ca o respect... dar sincer nu as vrea sa gândească si ea la fel deoarece simt ca as iubi o oricum.
Dar da contează sa fi frumos/ingrijit

| TLF92 a răspuns:

Iar aceiași poveste! Îți zic eu unul frumos cu cariera, carismatic și care face banul ușor, nu ai asta mori virgin! Funda?

| TLF92 a răspuns:

Trebuie sa fi și smardoi laughing) pentru fetele cu școala și care își fac banul singure din ce am observat

| TLF92 a răspuns:

Clint ala iar e lumea lui, ce scrie in intrebare ce raspunde el rolling on the floor) sa moara fam mea ce distrus

| mmmmmattta69 a răspuns:

Organele

| SchnitzeI a răspuns:

Pe tine