| eurynomus a întrebat:

Intrebare pentru fete. Ati putea fi amice bune cu un tip mult timp dar fara ca relatia sa evolueze si sa ramaneti la acelasi stadiu de amici?! Amici buni insemnand sa iesiti impreuna distractii munte etc dar doar atat. V ar dernaja daca amicul respectiv ar fi mai mare cu ceve ani de cat voi?!

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Daca iti zic ca, cel mai bun prieten al meu e baiat si imi e coleg de facultate, ce zici? happy

E prietenul meu cel mai bun de 2 ani si nu cred ca asta se va schimba urmatorii 4. Mai apoi nu stiu ...fiecare cu familia lui. Nu va mai fi la fel.

Eu cred ca da, se poate.
Dar preferabil ar fi sa fie fata mai mare ( zic eu ). Eu sunt mai mare cu 3 ani decat el.

El mi-a spus in urma cu cateva zile ca a invatat f multe de la mine, mai ales cum sa se poarte cu femeile. Iar de cand e prietenul meu cel mai bun nici nu se mai uita dupa fete mai mici decat el, pentru ca s-a obisnuit cu mentalitatea mea mai matura.

S-a schimbat f mult de cand e coleg si prieten cu mine si asta fara sa-si dea seama.
Eu am invatat de la el ca la orice varsta poti gandi matur si m-am bucurat f mult sa vad un barbat care sa aiba mentalitatea si convingerile mele de viata.

Si NU, nu am avut niciodata nimic unul cu altul. Eu nu ma simt atrasa absolut deloc de el.
Suntem toata ziua impreuna, colegii nostri tot timpul zic ca : Din mari prietenii se nasc marile iubiri.
Dar eu am convingerea ca nu o sa fie asa, pentru ca pur si simplu nu`i genul meu de barbat.

Asa ca, as zice, fata sa fie mai mare.
Astfel se evita ca fata sa-si faca vise ca fetele mici si naive, sa se indragosteasca de El, masculul alpha laughing

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sunt genul de fata care se intelege mai bine cu baietii decat cu fetele.am doar o prietena adevarata. poate ne intelegem ca suntem la fel.de multe ori ieseam cu baietii, toti amici, la mare eram vreo 30 si doar noi 2 fete!
un baiat(sau invers) nu inseamna doar iubire sau o partida de sex.fiecare persoana cunoscand-o in interior, este o persoana minunata!

| Sapphire a răspuns:

Acum depinde si ce sentimente sunt la mijloc. laughing
Daca e iubire pura ca intre amici si atat, da, de ce nu? Si eu am prieteni baieti si cu unii ma inteleg mai bine decat cu unele fete.
Daca la mijloc, din partea unuia, sau a amandorura ar exista sentimente mai serioase, iubire, cred ca as astepta. Ar fi un fel de test de cunoastere, sa il cunosc mai bine si sa imi dau seama daca il plac ca si persoana, felul lui de a fi. Varsta nu conteaza, crede-ma. Sunt intr-o situatie asemanatoare, iar respectivul e cu 10 ani mai mare ca mine, si el a fost cel care mi-a zis si aratat ce simte pentru mine. happy

| pisikmik a răspuns:

Da as putea pentru ca eu sunt si genul de fata care se intelege bine cu baieti big grin

| ionyionelutza a răspuns:

Da de ce nu atat timp cat totul este ok da

| sonya a răspuns:

De ce nu. Atat timp cat el respecta relatia respectiva si ma respecta si pe mine. Pentru mine, lumea poate sa zica ce vrea referitor la faptul ca un baiat si o fata nu pot fi amici. Be serious. Normal ca se poate. Am avut amici si nimic nu nea distrus relatia. Fiecare avea iubit/iubita dar ne vedeam si separat. Iar cine e gelos ca iubitul(a) are ca prieten un baiat/fata e o mare porcarie. Nu are incredere in tine. Eu sunt pro.laughing

| Aniiia a răspuns:

De ce nu? Atat timp cat eu si el ne iubim de ce sa lasam o prostie sa ne desparta? Eu te-as sfatui sa vb cu el si sa ii spui ca vrei sa fii mai mult decat amica,si el daca va fi de acord, o sa fiti impreuna, incearca. fuddaaaaaaaaa? te rog frumos happy

| qasmimore a răspuns:

Si eu sunt genul care se intelegea mai bine cu baietii. Dar crede-ma, nu. Nu puteti fi doar prieteni. Nu ma atragea de nici un fel tipul, insa eram cei mai buni prieteni. Imi povestea de prietenele lui, imi cerea sfaturi, etc. Asta pana intr-o zi cand m-a sarutat, de fapt, intr-o noapte, la o betie. Insaaaa, asta a stricat totul. Chiar daca inca mai vorbim.nu mai e la fel...